Holjes 2018 - Niesamowity Kristoffersson

nie, 1 lipca 2018 godz. 15:45:51 komentarzy rallycross

Johan Kristoffersson | Fot. Twitter

Niesamowity Johan Kristoffersson drugi raz z rzędu wygrał World RX of Sweden. Szwed z Arviki odniósł rekordowe, czternaste zwycięstwo w mistrzostwach świata, piąte w tym sezonie. Andreas Bakkerud minął metę 2,9 sekundy za Polo. Mattias Ekström skierował na pobocze Peugeota Timmy'ego Hansena i przejął trzecią lokatę.

Kristoffersson uciekł po starcie mając za sobą Bakkeruda i Kevina Hansena. Timmy Hansen, Ekström i Grosset-Janin skierowali się na Joker Lap. Kevin Hansen wycofał się na drugim okrążeniu. Peugeot miał uszkodzony prawy tył. Kristoffersson i Bakkerud zaliczyli Joker Lap na przedostatnim okrążeniu. Na ostatnim kółku obydwa Audi przepchały się przed Peugeota Timmy'ego Hansena. 26-latek wypadł na pobocze po kontakcie z Ekströmem.

- To już piąte zwycięstwo i każde jest coraz słodsze - powiedział Johan Kristoffersson. - Naprawdę musiałem walczyć. To trudny, wymagający tor. W półfinale samochód był perfekcyjny. W finale przegrzały się opony, mające za sobą 12 okrążeń. Czuję się po prostu fantastycznie! Finał przebiegł bardzo dobrze. Ważne było trzymanie się z daleka od innych, uniknięcie bałaganu. Do tego celu miałem bardzo dobry samochód.

WYNIKI FINAŁU
1. Johan Kristoffersson (S) Volkswagen Polo 4.14,969
2. Andreas Bakkerud (N) Audi S1 +2,977
3. Mattias Ekström (S) Audi S1 +4,269
4. Jérôme Grosset-Janin (F) Renault Mégane RS +5,956
5. Timmy Hansen (S) Peugeot 208 1 okr.
6. Kevin Hansen (S) Peugeot 208 -5 okr.

Fot. twitter.com/johankms88