Niepewna przyszłość EKS

pią, 1 września 2017 godz. 18:46:23 skomentuj rallycross

fot. EKS

Przyszłość rallycrossowego zespołu Mattiasa Ekstroma – EKS, wspieranego w tym roku w World RX przez Audi, stoi pod dużym znakiem zapytania.

Zespół powstały w 2014 roku, w zeszłym sezonie zdobył mistrzostwo zarówno w klasyfikacji kierowców, jak i zespołów. Esktrom broniący w tym roku tytułu, zapisał na swoje konto trzy pierwsze rundy.

Szwed nie ukrywał faktu, że zespół nie byłby w stanie rywalizować o obronę mistrzostwa w tym roku, bez wsparcia Audi.

Zapytany przez Motorsport.com o przyszłość programu w World RX w 2018 roku, Esktrom odparł: - Chciałbym to kontynuować, ale nie wiem czy tak będzie.

- Jako kierowca nadal chciałbym startować w rallycrossie. Chciałbym tu spędzić jeszcze kilka lat. Z punktu widzenia zespołu to inna historia. Nie wiem, czy będziemy mieli to co potrzebne, aby być tu w przyszłym roku.

Szwed jest aktualnie trzeci w klasyfikacji mistrzostw.

Na padoku w Loheac zespół poinformował, że wystawia na sprzedaż cztery z pięciu Audi S1. Samochody zostaną sprzedane za pośrednictwem aukcji na eBay, która odbędzie się 29 września, podczas rundy na Estering. Ekstrom zostawia dla siebie swój egzemplarz.

Startów w przyszłym roku w World RX nie potwierdza na razie zespół Peugeota.

- Z pewnością celujemy w pierwsze miejsce w Loheac – powiedział szef zespołu Kenneth Hansen. – Jeśli chodzi o zimę, nie wiem, jak będzie wyglądała przyszłość, ale oczywiście, jeśli będziemy mieli tu być, powinniśmy coś zrobić w tym okresie, aby się rozwinąć.