Nic nie zatrzyma Isachsena

nie, 7 listopada 2010 godz. 07:11:40 skomentuj rallycross

Sverre Isachsen | Fot. isachsenmotorsport.noDebiutant w US Rallycross Championship, Sverre Isachsen wygrał trzecią rundę serii na przebudowanym torze w Millville. Na 9 miejscu sklasyfikowano Andiego Mancina, który zajął czwartą lokatę w finale B - tuż przed Arkadiuszem Gruszką. Na 13 pozycji w klasie AWD znalazł się Greg Drozd, trzeci kierowca startujący z polską flagą.

Liam Doran wyprzedził Sverre Isachsena w czasówce. Mancin zamknął dziesiątkę, Gruszka byl 13, Drozd 14. W pierwszych kwalifikacjach, goście z Europy utworzyli czołową piątkę - w kolejności: Isachsen, Heikkinen, Holte, Pinomäki, Mancin. Drozd zmieścił się w top 10, tuż za Pastraną. W drugiej serii, Tanner Foust zostawił za sobą Heikkinena, Pastranę, Isachsena, Pinomäkiego, Millena i Mancina. Gruszka zajął 10 miejsce, Drozd 12. W trzecich kwalifikacjach (1. Isachsen, 2. Foust, 3. Pastrana), Andi Mancin znalazl się na 8 pozycji, Gruszka na dziewiątej. Drozd nie ukończył wyścigu - podobnie jak Doran, Heikkinen i Pinomäki.

Sverre Isachsen sięgnął po pole position w finale A. Za sobą miał Fousta, Heikkinena, Pastranę i Holte. Jussi Pinomäki wygrał finał B wyprzedzając Millena, Dorana, Mancina, Gurszkę i Comrie-Picarda.

Finał A dwukrotnie przerywano czerwoną flagą - z powodu falstartu, a następnie konieczności posprzątania toru. Isachsen każdorazowo zostawiał za sobą na starcie Tannera Fousta, jadącego porozbijaną Fiestą. "The Viking Warrior" finiszował 5 sekund przed 19-letnim Toomasem Heikkinenem, który obronił się przed atakami Fousta i Pastrany. Travisowi zabrakło do podium 0,18 sekundy. Jussi Pinomäki ukończył wyścig 2,92 s za Subaru Pastrany. Frode Holte nie dotarł do mety.

- Nic nie zatrzyma mnie w tym sezonie - powiedział Sverre Isachsen. - Musiałem zrewanżować się za X Games, w których wycofałem się z powodu problemów technicznych. Dzisiaj wygrałem w dobrym stylu.

W klasie 2WD, pierwsze zwycięstwo odniósł John Tancredi (Mazda MX-5). Na podium stanęli również Matthew Johnson (Ford Fairmont) i Josh Wimpey (VW Golf GTi).