Mazurkiewicz wsiada do Mazdy

czw, 1 lutego 2018 godz. 13:19:26 skomentuj rallycross

Mazda RX8

Robert Mazurkiewicz zaliczył imponujący debiut w rallycrossie w zeszłym roku. Oponeo MPRC zakończył na drugim miejscu w grupie SuperNational oraz na pierwszym w klasie S2000.

Sezon 2017 rozpoczął dopiero od drugiej rundy w Toruniu. Za kierownicą Hondy Civic Type RX wywalczył od razu czwarte miejsce. Samochód przygotowała oraz obsługiwała firma Jusiak Performance, która również w tym roku będzie współpracowała z jego zespołem.

Na ten rok szykuje Mazdę RX8 do klasy S2000+. Niestety przygotowania samochodu złapały spore opóźnienie wynikające z kłopotów z dostawcami części.

Tym samym, jeśli nowe auto nie będzie gotowe na czas, możliwe, że Mazurkiewicz zaliczy gościnne starty w GSMP lub WSMP, a pozostałą część sezonu MPRC przeznaczy głównie na testy nowej konstrukcji.

- Sezon 2017 uważam za bardzo udany i mimo tak dużego sukcesu wiem, że w rallycrossie jeszcze dużo nauki przede mną – powiedział Autoklubowi Robert Mazurkiewicz. - Oczywiście uwielbiam wyzwania wiem też, że najlepszy i najszybszy rozwój zapewni mi mocniejsza klasa więc ku uciesze moich kolegów z ex klasy, mogę poinformować, że w sezonie 2018 będę startował w klasie SuperNational 2000+ (stare open).

- Mój nowy projekt to auto tylnonapędowe, co ciekawe nadal zostanę wierny japońskiej technice – zdradził. -  Prace są w bardzo zaawansowanym stanie, ale przez nieterminowych poddostawców już wiemy, że nie wyrobimy się na początek sezonu. Dlatego albo skupimy się na testach w 2018 roku albo pojedziemy kilka ostatnich rund całkowicie dla kibiców. Mam też kilka opcji awaryjnych takich jak GSMP czy najbardziej prawdopodobne WSMP lub po prostu urlop od scigania się w krajowych mistrzostwach.

Oponeo MPRC 2018 rusza siódmego kwietnia od zawodów w Słomczynie.

W sezonie 2018 zmienił się podział na klasy samochodów z Grupy SuperNational:

- SN 1600 – samochody z silnikami o pojemności do 1600 cm3,
- SN - 2000 - samochody z silnikami o pojemności do 2000cm3,
- SN + 2000 – samochody z silnikami o pojemności ponad 2000cm3.