Mazurkiewicz i Wicik z Automax Motorsport

nie, 24 lutego 2019 godz. 11:02:40 skomentuj rallycross

Marcin Wicik & Robert Mazurkiewicz

Robert Mazurkiewicz i Marcin Wicik w sezonie 2019 będą walczyć na rallycrossowych torach obsługiwani przez Automax Motorsport pod przewodnictwem Krzysztofa Skorupskiego.

Mazurkiewicz po świetnym sezonie 2017 w MPRC, w którym zdobył tytuł Mistrza Polski Rallycross w klasie SN-2000 oraz tytuł vice mistrza Polski w generalce Supernational, zaliczył gościnny start w sezonie 2018 za kierownicą Clio Williams, w którym zajął trzecie miejsce podczas końcowej rundy w Toruniu. Start w ostatniej rundzie MPRC rozbudził w Robercie chęć ponownego zawalczenia o tytuł w klasyfikacji generalnej Supernational. Autem którym wystartuje będzie to samo Clio, którym wziął udział w poprzednim sezonie i które aktualnie przechodzi gruntową przebudowę mającą na celu znaczne poprawienie osiągów samochodu.

- Sezon 2019 dla mnie osobiście to jak spełnienie marzeń i jestem bardzo dumny z tego gdzie i czym obecnie będę startował. Moja dotychczasowa kariera to wspaniali ludzie i super wyniki, które udało się wspólnie osiągnąć ale była to raczej zabawa i pasja. W sezonie 2019 zaliczę pełny start w MPRC z najlepszym polskim zespołem Rallycrossowym Automax Motorsport, który zadba o to bym pierwszy raz był tylko kierowcą który musi się skupić na wciskaniu gazu i robieniu lepszych czasów. Oczywiście cele jakie sobie stawiam to maksymalne zadowolenie z siebie , auta i praca na najwyższym poziomie z zespołem byśmy finalnie mogli powiedzieć, że praca została wykonana w 100%. Wtedy o wynik się nie martwię bo przyjdzie sam - powiedział Robert Mazurkiewicz.

 

Marcin Wicik Mistrz Polski Rallycross z 2007 roku powraca do klasy Supercars. Spekulacje o tym krążyły już w zeszłym roku. Dziś wreszcie zostały potwierdzone.

Samochód, którym będzie walczył w sezonie 2019 to Ford Focus RS RX dysponujący mocą 600 koni mechanicznych, znany kibicom rallycrossu między innymi z Mistrzostw Europy. Aktualnie auto przechodzi przebudowę mającą na celu poprawę niezawodności jak i osiągów. Marcin nie zdecydował jeszcze w jakim cyklu wystartuje. Z pewnością polscy kibice chcieliby zobaczyć go walczącego z Tomkiem Kucharem w Mistrzostwach Polski, ale rozważane są również inne opcje takie jak nowy cykl rallycrossowy GRC czy Mistrzostwa Europy. Odpowiedź na to pytanie ma pojawić się już w najbliższych dniach.

- Założenie moich występów w sezonie 2019 to zwycięstwo. Z tym zespołem moje szanse znacznie rosną. Ich działania mobilizują mnie do jeszcze lepszego przygotowania się do sezonu. Wspólnie mamy to coś, co jest niezbędne w sporcie: motywację do działania - komentuje Marcin Wicik.

 

- Bardzo się cieszę, że nasz zespół zyskuje dwóch kolejnych świetnych zawodników. Z Robertem mieliśmy już przyjemność współpracować podczas ostatniej rundy mistrzostw Polski w sezonie 2018 i naprawdę zrobił na mnie duże wrażenie. Szybko zauważyliśmy słabe strony Clio i postanowiliśmy gruntownie zmienić wybrane obszary, które powinny znaleźć znaczne odzwierciedlenie w osiągach. Mam nadzieję, że razem z Robertem nasz zespół obroni tytuł w grupie Supernationals.  Marcina Wicika zna chyba każdy zagorzały fan polskiego rallycrossu. Auto, które kupił Marcin ma spory potencjał, po wspólnych testach w 2018 roku myślę, że znaleźliśmy wszystkie jego gorsze strony i przez zimę skupiliśmy się na ich usunięciu. Sądzę, że razem możemy trochę zaskoczyć konkurencję w klasie Supercars niezależnie od cyklu, w którym ostatecznie weźmiemy udział. Co do pozostałych zawodników plany na ich starty będą ogłoszone niebawem. Zapowiada się kolejny niesamowity sezon – powiedział Krzysztof Skorupski.