Loeb walczy o wicemistrzostwo

śro, 10 października 2018 godz. 11:25:28 skomentuj rallycross

fot. Red Bull

Niemiecka runda World RX jest jednym z najpopularniejszych wydarzeń w kalendarzu mistrzostw.
 
Rywalizacja na torze Estering to ostatnia okazja do pokazania się przed kibicami w Europie.

Sebastien Loeb nie przepada za obiektem położonym w miejscowości Buxtehude. W każdym razie liczy na czysty weekend na tym kompaktowym torze, bowiem nadal ma szanse na wicemistrzostwo.

Punktacja WorldRX 2018

- Tor w Niemczech jest dość wymagający. Nie ma tam zbyt dużej przyczepności, czy to na asfalcie, czy szutrze, co czyni go jeszcze trudniejszym - powiedział Sebastien Loeb. - Jest dość wąski, ale ciekawy. Szczerze mówiąc, nie jest to moje ulubione miejsce, ale mam nadzieję, że dzięki naszym ostatnim poprawkom samochód będzie konkurencyjny.

- Jak zwykle, celem jest czysty weekend i uniknięcie tłoku na torze. To kluczowe do sukcesu w rallycrossie. Zachęcające są postępy, które robimy cały czas, wraz z rozwojem 208 WRX. Inżynierowie i mechanicy pracują bardzo ciężko. Mam nadzieję, że kibice zobaczą to na podstawie wyników na torze
- dodał.

- W Niemczech mamy prawdziwy szutrowy tor - powiedział drugi z kierowców fabrycznych Peugeota, Timmy Hansen. - Od samego początku trzeba atakować. Po weekendzie w Stanach Zjednoczonych, gdzie ciężko się wyprzedzało, Buxtehude jest nieco inne. Tam może się wszystko zdarzyć. To prawdziwy tor rallycrossowy, w starym stylu. Nie mogę się doczekać, kiedy tam się znajdziemy To miejsce, gdzie wrzucasz samochód w zakręt, wciskasz gaz i cieszysz się. Byłem drugi w Niemczech w zeszłym roku, więc oczywiste, że chcę poprawić to miejsce.