World RX of Germany 2017 - Loeb, Ekstrom, czy Solberg?

czw, 28 września 2017 godz. 13:30:29 komentarzy rallycross

fot. fiaworldrallycross.com

W tym roku mistrzem FIA World Rallycross Championship został Johan Kristoffersson. Tytuł przypieczętował podczas minionej rundy na Łotwie. Natomiast nadal trwa walka o drugie i trzecie miejsce.

W ten weekend odbędzie sie ALL-INKL.COM World RX of Germany. Tylko piętnaście punktów dzieli Pettera Solberga, Mattiasa Ekstroma i Sebastiena Loeba. To zapowiada interesującą walkę podczas jedenastej rundy mistrzostw o kolejność na dalszych stopniach podium.

Zawody w Niemczech stanowią również finał  FIA European Rallycross Championship w kategoriach S1600 i TouringCars. W S1600 prowadzi Krisztian Szabo. Ma dwanaście punktów przewagi nad Artisem Baumanisem. W TouringCars Lars-Oivind Enerberg wyprzedza o 19 punktów Philipe Gehrmana.

Nie ma pewności, czy Petter Solberg będzie w stanie rywalizować w ten weekend. Norweg doznał kontuzji podczas półfinału w Rydze. Złamał wtedy obojczyk. Pięć dni temu przeszedł operację.

- Decyzja o wyznaczeniu Dietera Deppinga na jednego z dwóch stałych kierowców naszego zespołu w mistrzostwach świata, była konieczna, ze względu na przestrzeganie przepisów FIA. To rozwiązanie było życzeniem Pettera. Postara się wystartować w Niemczech, ale nie ma takiej gwarancji - powiedziała szefowa PSRX Volkswagen Sweden - Pernilla Solberg.

Depping zaliczy debiut w World RX, podczas domowej rundy.

- Na szczęście Petter i Johan dali mi pełne wsparcie w oparciu o ich doświadczenie w rallycrossie i przydatne wskazówki, w wielu obszarach, jak strategia podczas wyścigu, czy procedura startu - mówił Depping. - Dziękuje Petterowi i całemu zespołowi, którzy wzięli mnie pod swoje skrzydła w tej rywalizacji Oczywiście twardo stoję na ziemi, ale obym sprawił dobrą niespodziankę.

W Niemczech nie wystartuje JB Dubourg, w tym czasie spodziewa się narodzin swojego dziecka. Za kierownicą Peugeota 208 WRX Supercar zastąpi go Davy Jeanney To będzie jego pierwsza impreza w tym sezonie, od czasu startu w Niemczech w 2016 roku.

Obok stałych osiemnastu kierowców, drugi start w sezonie zaliczy Sebastien Eriksson. Fiestą pojedzie również Martin Kaczmarski, podobnie jak Andreas Steffen.

Do swojego programu rundę dołączył również Renne Munnich, a to oznacza, że w ten weekend będzie rywalizowało czterech niemieckich kierowców (Timo Scheider, Muennich, Depping i Steffen).

Estering jest najstarszym torem w kalendarzu World RX. Międzynarodowe imprezy gości od 1973 roku. Obiekt, położony na południe od Hamburga, ma tylko 950 metrów długości, ale jest jednym z najszybszych z długą prostą, między zakrętami nr jeden i dwa.

Zeszłoroczną imprezę wygrał Kevin Eriksson.

Aktualna klasyfikacja mistrzostw
Lista zgłoszeń

 


 


 fot. fiaworldrallycross.com