Loeb czeka na poprawki

śro, 18 kwietnia 2018 godz. 14:02:54 skomentuj rallycross

Sebastien Loeb | fot. Peugeot

Pierwsza runda mistrzostw świata w rallycrossie - World RX of Catalunya, stanowiła debiut w pełni fabrycznego od tego roku zespołu Peugeota.

Sebastien Loeb za kierownicą nowego Peugeota 208 RX dotarł do finału, gdzie, po późniejszych decyzjach sędziowskich (wykluczenie Esktroma), zajął drugie miejsce.

Przed sezonem World RX, ze względu na starty WRC, nie miał zbyt wiele czasu na testy i prace rozwojowe przy 208 RX.

Nie jest jeszcze do końca zadowolony z samochodu. Zespół planuje jednak wprowadzanie dużego pakietu poprawek w połowie sezonu.

- Nie zaliczyłem zbyt wielu testów, ponieważ zbiegły się w czasie z rajdami. Zaliczyłem dwa dni zimą, a to niewiele – powiedział Loeb dla magazynu AS. - Timmy Hansem przejął tę pracę, ale od teraz będę miał już na to więcej czasu.

- Obecnie nie ma wprowadzonych wszystkich zmian, które zostaną zastosowane w tym sezonie. Samochód jest lepszy niż w zeszłym roku, ale nie tak dobry, jak bym sobie tego życzył - uznał. - Mam nadzieję, że od połowy sezonu będzie wiele dobrych modyfikacji. Pierwszą część mistrzostw będziemy w stanie przetrwać, z dobrym rytmem, walcząc i nie tracąc punktów.

- To coś czego potrzebowaliśmy, aby osiągnąć postęp - odniósł się do większego wsparcia Peugeota. - Potrzebne były zmiany. Peugeot bardziej się zaangażował i jesteśmy na dobrej drodze. Liczę, że wykorzystamy tę zmianę w celu osiągnięcia poziomu pozwalającego na walkę w czołówce.

Loeb wytłumaczył również większe zainteresowanie Peugeota rallycrossem.

- To się rozwija, mówi o tym coraz więcej ludzi. Wydatki dla producenta nie są tak duże, niższe niż w WRC czy Dakarze. Dyscyplina przyciąga media. W przyszłości to będzie seria elektryczna, czym Peugeot również jest zainteresowany. To decyzje strategiczne, nie mam na nie wpływu, ale to seria, która się rozwija.