Lista z Henningiem

czw, 9 marca 2017 godz. 17:30:32 skomentuj rallycross
Tagi: world rx, euro rx

fot. fiaworldrallycross.com

FIA opublikowała listę zgłoszeń na pierwszą rundę FIA World Rallycross Championship, która odbędzie się w Barcelonie dniach 31 marca – 2 kwietnia.

W rundzie otwarcia World RX weźmie udział 21 kierowców, w tym osiemnastu stałych uczestników, z najwyżej rozstawionym Mattiasem Esktromem. Szwed wygrał w Barcelonie w zeszłym sezonie, za kierownicą EKS Audi S1.

Guerlain Chicherit zaliczy swój pierwszy z sześciu startów w Renault Clio Supercar. Herve Knapick pojedzie Citroenem DS3. Gergoire Demoustier zadebiutuje w rallycrossie prowadząc Peugeota 208 WRX.

Kataloński obiekt będzie gościł również pierwszą rundę FIA European Rallycross Championship, gdzie do stałego składu 29 zawodników dołączy Henning Solberg. Będzie rywalizował za kierownicą VW Beetle z Eklund Motorsport. Aktualny mistrz Francji Firmin Cadeddu wsiądzie do Citroena C4 Supercar, a Philippe Maloigne do Peugeota 208.

Sezon rozpoczną również kierowcy kategorii Euro RX TouringCar. Najwyżej w jedenastoosobowej stawce jest rozstawiony Ben-Philip Gundersen.

Lista World RX

Lista Euro RX

fot. fiaworldrallycross.com