OPONEO MPRC - Słomczyn 2018 - Kwalifikacje dla Kuchara

nie, 8 kwietnia 2018 godz. 13:43:53 komentarzy rallycross

Tomasz Kuchar | fot. Maciej Niechwiadowicz

Tomasz Kuchar, który zadebiutował za kierownicą Peugeota 208 RX, wygrał kwalifikacje pierwszej rundy Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie, która odbywa się na torze w Słomczynie. Kierowca AK Rallyland dziś wygrał oba biegi kwalifikacyjne i pewnie pokonał drugiego Mikołaja Otto, który dziś był trzeci i drugi.

 


Trzecie miejsce po kwalifikacjach przypadło w udziale Marcinowi Gagackiemu, który dziś był drugi i trzeci. W niedzielę dwukrotnie czwarty Dariusz Topolewski znalazł się na czwartej lokacie przez Maciejem Cywińskim (8+5), Jackiem Ptaszkiem (6+7) i Robertem Czarneckim (5+6). Stawkę klasy Supercars zamknęli Mateusz Ludwiczak (7+8), Daniel Wyrzykowski (9+9), Andrzej Kleina (+10+10) oraz Michał Czerwiński, który pierwszego niedzielnego biegu nie ukończył i nie stawił się na starcie drugiego.

 


 


W klasie Supernational w niedzielę nie było mocnych na Damiana Litwinowicza, który za kierownicą Hondy Civic Type R wygrał oba biegi kwalifikacyjne. Drugie miejsce wywalczył Tomasz Łoza, który dziś był piąty i czwarty, a trzecia lokata przypadła Alanowi Wiśniewskiemu, dziś czwartemu i piątemu.

 


Radosław Raczkowski po drugim miejscu w pierwszym niedzielnym biegu, nie ukończył drugiego i znalazł się na czwartym miejscu. Kolejne lokaty wywalczyli Dawid Struensee (3+6), Rafał Berdys (6+3), Łukasz Zoll (7+2), Bartosz Krysmann (11+9), Daniel Krzysiak (+13+10) oraz Arkadiusz Kocemba (+16+8). W półfinałach pojawią się także Łukasz Tyszkiewicz, który nie ukończył ostatniego biegu kwalifikacyjnego i Marcin Fojudzki (8+7).

Łukasz Światowski po wygraniu dwóch niedzielnych biegów kwalifikacyjnych zajął pierwsze miejsce w klasie BMW Cup. Dwukrotnie drugi Przemysław Wójcicki jest drugi, a trzecia lokata przypadła Mariuszowi Presiowi, który dziś był szósty i piąty. Czwarty Wiktor Mączkowski (5+6) za sobą zostawił odrabiającego straty po wczorajszym nieukończonym biegu Igora Sokulskiego (4+3). W półfinałach pojawią się także Łukasz Sawicki (7+20), Jerzy Bieńkowski (13+8), Kamil Wysocki (3+4), Andrzej Skrzek (8+11), Jacek Lepianka (11+7), Michał Dąbrowski (10+9) oraz Paweł Konecki (14+10).

 


W SC Cup kwalifikacje zdominował Łukasz Grzybowski, który wygrał każdy bieg eliminacyjny. Drugie miejsce wywalczył czterokrotnie drugi Piotr Budzyński, a dziś dwukrotnie trzeci Łukasz Żakowski zdobył trzecią lokatę. Czwarty Karol Dombrowicki (7+5) okazał się lepszy od Michała Kosa (4+4), Kamila Stachowiaka (15+7), Piotra Piętaka (16+12), Mariusza Nowocienia (12+9) oraz Bartka Smolarka (+10+6). W półfinałach pojadą także Paweł Hurko, który nie ukończył ostatniego biegu kwalifikacyjnego, Paweł Wojciechowski (20+8) oraz Maciej Sadowski (11+15).

 


W 126p Cup Jacek Górniak wygrał oba dzisiejsze biegi kwalifikacyjne i wygrał kwalifikacje. Drugi był Mariusz Szczepański (2+7), a trzeci Marcin Bruś (3+3). Kolejne lokaty wywalczyli Damian Stachowiak (4+2), Paweł Żeromiński (5+5), Qba Sykucki (6+6) oraz Jerzy Szynkiewicz (7+4).

fot. Maciej Niechwiadowicz