OPONEO MPRC - Litwa 2017 - Kwalifikacje dla Hankiewicza i Kuchara

nie, 23 lipca 2017 godz. 15:32:21 komentarzy rallycross

Kuchar vs Gagacki | fot. Maciej Niechwiadowicz

Niedzielny poranek przywitał zawodników piękną, słoneczną pogodą, a tor podczas przejazdów zapoznawczych był suchy jak pieprz. Unoszące się w powietrzu tumany kurzu mogły początkowo przeszkadzać zawodnikom podczas wolnych treningów, ale na biegi kwalifikacyjne organizatorzy solidnie polali tor wodą.

To zdecydowanie wyrównało szanse w klasie SuperNational, gdzie mieszają się zawodnicy startujący autami przenio- i tylnonapędowymi. Mokra nawierzchnia utrudniała zadanie mocnym autom RWD, dając szansę lepszym trakcyjnie samochodom przednionapędowym na nadrobienie dystansu.

W klasie Supernationals po trzech kwalifikacjach najlepszym czasem legitymuje się Paweł Hankiewicz (Renault Clio), drugi jest Łukasz Zoll (+9.9 s, BMW E30), a trzeci wynik osiągnął Paweł Melon (+10.5, BMW M3). Czołową piątkę uzupełniają Robert Mazurkiewicz (Honda Civic) oraz Konrad Kacprzak (Opel Astra).

W kwalifikacjach SuperCarsów najlepszy jest Tomasz Kuchar (Citroen C4), który był dwukrotnie najlepszy i osiągnął łączny czas 7:13.128. Tuż-tuż za jego plecami i z jednym zwycięstwem znajduje się Marcin Gagacki (Mitsubishi Lancer), a trzecie miejsce w kwalifikacjach zajął Paullius Pleskovas (Ford Focus).

 


 


 


 


 


 fot. Maciej Niechawidowicz