OPONEO MPRC - Toruń 2017 - Kuchar przewodzi w Supercars

sob, 16 września 2017 godz. 18:45:48 komentarzy rallycross

Tomasz Kuchar

Tomasz Kuchar, który wygrał pierwszy bieg kwalifikacyjny, a w drugim po twardej walce z Marcinem Gagackim był trzeci, zakończył sobotnią część toruńskiej rundy Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie na fotelu lidera w klasyfikacji Supercars.

Druga lokata należy do Mikołaja Otto, który był trzeci i najlepszy w drugim biegu. Marcin Gagacki po drugim i czwartym czasie jest trzeci. W drugim biegu kierowca Lancera otrzymał ostrzeżenie za zbyt twardą walkę z Tomaszem Kucharem. Na czwartym miejscu sklasyfikowany jest Dariusz Topolewski, który był o krok od zwycięstwa w drugim biegu. Ostatecznie musiał on zadowolić się czwartą i drugą lokatą.

Piąte miejsce należy do Macieja Palczewskiego, który za swoimi plecami ma Roberta Czarneckiego, Mateusza Ludwiczaka, Michała Czerwińskiego i Andrzeja Kleinę.

Łukasz Zoll, który nie wygrał żadnego biegu kwalifikacyjnego, znalazł się na czele tabeli punktowej. Trzecie i drugie miejsce pozwoliło mu pokonać na półmetku kwalifikacji Roberta Mazurkiewicza, który był pierwszy i ósmy. Drugi w pierwszym i czwarty w drugim biegu Jakub Wyszyński jest trzeci, a czwarta lokata należy do Marcina Fojudzkiego, który był piąty i trzeci. Drugi bieg kwalifikacyjny padł łupem Jakuba Iwanka, szóstego w generalce. Piąty jest Paweł Melon.

W BMW E36 dzień na czele stawki zakończył Łukasz Sawicki, który był pierwszy i drugi w poszczególnych biegach. Drugi jest Piotr Olszewski, który był drugi i pierwszy, a trójkę uzupełnia dwukrotnie czwarty Igor Sokulski. Czwarte miejsce należy do Przemysława Wójcickiego, który był trzeci w drugim biegu. Piątkę kompletuje trzeci w pierwszym biegu Dawid Struensee.

Łukasz Grzybowski po drugim i piątym miejscu przewodzi stawce Seicento Cup. Maciej Cywiński, który wygrał pierwszy bieg, nieoczekiwanie uzyskał dwunasty czas w drugim biegu i na koniec dnia jest trzeci. Dariusz Przybytniak po dwunastym i pierwszym miejscu jest trzeci. Piątkę kompletują Damian Litwinowicz i Maciej Starski. Druga część stawki drugi bieg jechała po mokrym torze.

W klasie 126p liderem po sobocie jest Jacek Górniak, który wygrał oba biegi. Drugie miejsce należy do drugiego i trzeciego w poszczególnych wyścigach Mariusza Szczepańskiego. Trzeci jest, drugi w drugim biegu, Marcin Bruś. Podium pierwszego biegu skompletował czwarty na koniec dnia Cezary Dybich.