OPONEO MPRC - Toruń 2018 - Kuchar przed Otto, druga wygrana Melona

nie, 2 września 2018 godz. 16:24:32 komentarzy rallycross
Tagi: oponeo mprc

Tomek Kuchar

Tomasz Kuchar zwyciężył w V rundzie Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, która w ten weekend gościła w Toruniu.

Na drugim stopniu podium w kategorii Supercars stanął Mikołaj Otto, a trzeci był Dariusz Topolewski.

Kuchar do finału ruszał z drugiej linii, ale po doskonałym starcie już w pierwszym zakręcie jechał na czele stawki przed Otto. Problemy z procedurą startu VW Polo sprawiły, że Dariusz Topolewski stracił sporo czasu, a później był jeszcze uwikłany w kolizję z Mateuszem Ludwiczakiem.

Paweł Melon triumfował w kategorii Supernational. Po Litwie to jego drugie zwycięstwo z rzędu. Na drugim miejscu zameldował się Łukasz Zoll. Rafał Berdys po zaciętej walce z Alanem Wiśniewskim był trzeci. Problemy z samochodem wykluczyły Radka Raczkowskiego

Łukasz Światowski już czwarty raz w tym sezonie zdominował klasę RWD Cup. Przemysław Wójcicki, z przygodami, ale zdołał dotrzeć do mety na drugim miejscu. Natomiast trzeci był Paweł Konecki, to jego pierwsze podium w tym sezonie.

Niespodziewany obrót przybrał finał SC Cup. Szymon Jabłoński, który opuścił rundę KIA Platinum Cup na rzecz walki o podium na koniec sezonu w Oponeo MPRC, wygrał w Toruniu. Piotr Budzyński zaliczył równy weekend i zajął drugie miejsce. Mariusz Nowocień był trzeci. Dominację Łukasza Grzybowskiego przerwały problemy z samochodem.

W 126p Jacek Górniak pokonał Damiana Stachowiaka i Mariusza Szczepańskiego.

…szersze podsumowanie wkrótcefot. Maciej Niechwiadowicz