OPONEO MPRC - Słomczyn 2018 - Kuchar najlepszy w Słomczynie

nie, 24 czerwca 2018 godz. 15:50:12 komentarzy rallycross

Tomasz Kuchar | fot. Maciej Niechwiadowicz

Tomasz Kuchar, który był niepokonany na torze w Słomczynie podczas trzeciej rundy Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie, wygrał finał i zgarnął komplet punktów do klasyfikacji sezonu. Wrocławianin po pokonaniu sześciu okrążeń o ponad dwie sekundy wyprzedził Marcina Gagackiego. Blisko sześć sekund stracił trzeci Mikołaj Otto. Za podium sklasyfikowano Mateusza Ludwiczaka i Macieja Cywińskiego. Stawkę zamknął Dariusz Topolewski, który pokonał pięć z sześciu finałowych okrążeń.

W SuperNational pewny triumf odniósł Radosław Raczkowski, który o blisko dziesięć sekund pokonał Pawła Melona. Najniższy stopień podium wywalczył Alan Wiśniewski, który minął linię mety jako drugi, ale otrzymał karę czasową. Czwarty był Łukasz Zoll. Do mety biegu nie dotarli Jakub Iwanek i Halk.

Łukasz Światowski o blisko cztery sekundy pokonał Przemysława Wójcickiego w finale RWD Cup. Ponad sekundę do drugiej pozycji stracił Wiktor Mączkowski, a stawkę zamknęli Kamil Wysocki, Andrzej Skrzek, który ostatecznie po protestach wystartował w finale oraz Jerzy Bieńkowski.

Łukasz Grzybowski wygrał zmagania w SC Cup. Bój o drugie miejsce zwyciężył Szymon Jabłoński, a trzeci z nieco ponad sekundową stratą był Mariusz Nowocień. Jabłoński w rozmowie z Autoklubem zapowiedział, że podczas kolejne rundy spróbuje pokonać Grzybowskiego. Drugą trójkę utworzyli Hubert Broniarek, Kamil Stachowiak i Marek Polit.

Finał 126p Cup padł łupem Jacka Górniaka, który o blisko 10 sekund pokonał Mariusza Szczepańskiego. Najniższy stopień podium wywalczył Marcin Bruś, który pokonał Damiana Stachowiaka. Stawkę zamknął Jerzy Szynkiewicz.