OPONEO MPRC - Słomczyn 2017 - Kuchar najlepszy w Słomczynie

nie, 9 kwietnia 2017 godz. 17:35:35 komentarzy rallycross

Tomasz Kuchar | fot. Maciej Niechwiadowicz

Tomasz Kuchar, który przewodził stawce zawodników klasy Supercars jedynie przez pół okrążenia toru Słomczyn, zapisał na swoje konto pierwszą rundę Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie.

Kierowca Ciroena C4 przez połowę wyścigu zaciekle rywalizował z Marcinem Gagackim i postanowił wcześniej zjechać na joker lap. Kierowca Lancera uczynił to na ostatnim okrążeniu, przez co stracił prowadzenie w finale, które utrzymywał od startu biegu. Najniższy stopień podium wywalczył Dariusz Topolewski. Za czołową trójką sklasyfikowano Gracjana Dudę i Macieja Palczewskiego. Po awarii Lancera na torze zaparkował Mikołaj Otto.

W klasie Super Nationals najlepszy po bezpardonowym ataku okazał się Łukasz Zoll. Kierowca BMW E30 wyjeżdżając z joker lapa zaliczył kontakt z Rafałem Berdysem, który na kolejnym okrążeniu został uderzony przez Konrada Kacprzaka i ostatecznie dotarł do mety na ostatniej lokacie. Podium uzupełnili wspomniany Kacprzak oraz Jakub Wyszyński. Czwarty był Kamil Lewandowski, a piąty Michał Nowicki.

Przemysław Wójcicki był najszybszy w finale klasy BMW E36. Blisko trzy sekundy straty zanotował Maciej Kula, który odważnym atakiem zepchnął na trzecie miejsce Dawida Struensee. Wspomnianych kierowców na mecie dzieliło 0,311 sekundy. Szóstkę uzupełnili Igor Sokulski, Łukasz Sawicki i Kamil Wysocki.

Seicento Cup okazało się szczęśliwe dla Łukasza Grzybowskiego, który pewnie zwyciężył w finale. Zacięty bój o drugą lokatę wygrał Maciej Cywiński. Trzeci ze stratą 0,383 sekundy do drugiego miejsca był Damian Litwinowicz. 0,55 sekundy do podium zabrakło Maciejowi Starskiemu. Stawkę skompletowali Krzysztof Witkowski i Dariusz Sobecki.

Jacek Górniak okazał się najlepszy w klasie 126p. Drugi do mety dojechał lider do ostatniego okrążenia, Mariusz Szczepański, który stracił fotel lidera po pokonaniu joker lap. Trzeci był Jerzy Szynkiewicz, a czwarty Mariusz Kożuchowski.

Klasa Junior Buggy padłą łupem Rafała Hutnika. Blisko trzy sekundy na mecie stracił Marek Prędkiewicz. Podium skompletował Piotr Ostrowski. Czwarta lokata należała do Wojciecha Prędkiewicza. Rywalizacji nie ukończył Jacek Lepianka.