OPONEO MPRC - Słomczyn 2018 - Kuchar i Otto najszybsi w półfinałach

nie, 8 kwietnia 2018 godz. 15:34:00 komentarzy rallycross

Mikołaj Otto | fot. Maciej Niechwiadowicz

Tomasz Kuchar za kierownicą Peugeota 208 RX oraz Mikołaj Otto na pokładzie Mitsubishi Lancera RX wygrali swoje półfinały pierwszej rundy Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie na torze w Słomczynie.

W pierwszym półfinale Tomasz Kuchar pewnie prowadził od startu do mety rywalizacji. Drugi na mecie Marcin Gagacki na starcie stracił swoją pozycję, ale zdołał wyprzedzić ostatecznie trzeciego Macieja Cywińskiego. Jazdę na dziś zakończyli Michał Czerwiński, Robert Czarnecki i Daniel Wyrzykowski.

W drugim półfinale falstart popełnił Dariusz Topolewski, dla którego powtórzony start nie należał do najlepszych i po kolizji z Mateuszem Ludwiczakiem został z tyłu stawki. Rewelacyjnie wystartował Jacek Ptaszek, który przewodził w pierwszej fazie rywalizacji, ale po zjedzie na jokera znalazł się za plecami Mikołaja Otto. Trzeci był Mateusz Ludwiczak. Za czołową trójką sklasyfikowano Dariusza Topolewskiego i Andrzeja Kleinę.

Pierwszy półfinał klasy Supernational zapisał na swoje konto Łukasz Zoll, który zaliczył rewelacyjny start. Po zaciętej walce drugi był Alan Wiśniewski, który odpierał ataki Damiana Litwinowicza. Kierowca Hondy zaspał na starcie i awansował do finału, zostawiając za sobą Dawida Struensee. Stawkę zamknęli Daniel Krzysiak i Jakub Iwanek.

Drugi półfinał z przewagą ponad siedmiu sekund wygrał Radosław Raczkowski. Drugi był Rafał Berdys, a stawkę finału uzupełni Tomasz Łoza, który pokonał czwartego Bartosza Krysmanna o ponad sekundę. Piąty był Marcin Fojudzki, a szósty Arkadiusz Kocemba.

W RWD Cup z pierwszeo półfinału awansowali Łukasz Światowski, Igor Sokulski oraz Mariusz Preś. Jazdy zakończyli Jerzy Bieńkowski, Gigi i Andrzej Skrzek. Z drugiego półfinału do finału dostali się Przemysław Wójcicki, Łukasz Sawicki i Paweł Konecki. Z rywalizacją pożegnali się Kamil Wysocki, Wiktor Mączkowski i Jacek Lepianka.

W SC Cup w finale z pierwszego półfinału pojadą Łukasz Grzybowski, Łukasz Żakowski i Piotr Piętak. Czwartemy Michałowi Kosowi do finału zabrakło blisko pięć sekund. Piąty był Bartek Smolarek, a szósty Paweł Wojciechowski. Życiowy bieg w drugim półfinale przejechał najszybszy Mariusz Nowocień, który o blisko sekundę pokonał Pawła Hurko. Do finału awansował także Karol Dombrowicki. Z rywalizacji odpadli Maciej Sadowski, Kamil Stachowiak i Piotr Budzyński.

fot. Maciej Niechwiadowicz