OPONEO MPRC - Toruń 2017 - Kuchar i Gagacki najlepsi w półfinałach

nie, 17 września 2017 godz. 15:44:33 komentarzy rallycross

Tomasz Kuchar | fot. Sebastian Maciejewski

Tomasz Kuchar i Marcin Gagacki awansowali do finału rundy Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie na torze w Toruniu jako zwycięzcy półfinałów. Gagacki w swoim biegu pewnie pokonał Mikołaja Otto i Macieja Palczewskiego. Mateusz Ludwiczak przegrał bój o finał o ponad 1,5 sekundy. Kuchar okazał się o ponad trzy sekundy lepszy od Dariusza Toplewskiego. Trzeci był Robert Czarnecki, a czwarty Andrzej Kleina.

Łukasz Zoll pokonał Roberta Mazurkiewicza w pierwszym półfinale klasy Super Nationals. Trzeci z przewagą ponad sekundy nad czwartym Konradem Kacprzakiem był Paweł Melon. Stawkę uzupełnili Daniel Krzysiak i Sebastian Turczyn. Z drugiego półfinału awansowali Jakub Wyrzyński, Jakub Iwanek i Michał Kruszyński. Zmagania zakończyli Dizel, Paweł Rogalski i Marcin Perzyna.

Łukasz Sawicki był najszybszy w pierwszym półfinale klasy BMW E36, a za jego plecami trwał zacięty bój o finał. Ostatecznie pojadą w nim Kamil Wysocki i Przemysław Wójcicki. Maciej Kula przegrał walkę o dodatkowy start o ponad 0,7 sekundy. Dzień zakończyli także Dawid Struensee i Paweł Konecki.

W drugim półfinale bój o zwycięstwo stoczyli Piotr Olszewski i Łukasz Światowski. Lepszy okazał się pierwszy z wymienionych kierowców. Stawkę finalistów skompletuje Igor Sokulski, który pokonał Andrzeja Skrzeka o 0,328 sekundy. Ponad sekundę do trzeciej lokaty stracił Jerzy Bieńkowski. Wyścigu nie ukończył Dżordż.

Pierwszy półfinał Seicento Cup padł łupem Łukasza Grzybowskiego, który pewnie pokonał Marcina Lisickiego i Dariusza Sobeckiego. Nieoczekiwanie zmagania zakończył Damian Litwinowicz, któremu do finału zabrakło ponad półtorej sekundy. Z walką pożegnali się także Maciej Sadowski i Paweł Hurko.

Drugi półfinał po zaciętym boju wygrał Maciej Cywiński, który o blisko 0,7 sekundy wyprzedził Piotra Budzyńskiego. Do finału pewnie awansował również Maciej Starski, do którego blisko sześć sekund stracił Mikołaj Graszek. Na półfinale jazdy zakończyli także Bartłomiej Smolarek i Dariusz Przybytniak.

fot. Sebastian Maciejewski