Krysmann zadebiutuje w rallycrossie

pią, 9 lutego 2018 godz. 12:56:58 skomentuj rallycross

Bartosz Krysmann

Bartosz Krysmann zadebiutuje w tym roku w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross. Po dwóch latach startów WSMP postanowił zmienić dyscyplinę.

W sezonie 2017 świętował wicemistrzostwo WSMP w klasie DN2 oraz w Hour Race w klasie D4 2000, w której rok wcześniej zdobył tytuł.

Pozostaje wierny Hondzie Civic, którą będzie rywalizował w kategorii SuperNational.

- Po dwóch bardzo udanych sezonach w WSMP (DN2 i MPHR) czas na zmiany – powiedział Krysmann Autoklubowi. - Od pewnego czasu zastanawiałem się nad alternatywą dla WSMP. Analizowałem wiele opcji, między innymi starty za granicą. Ostatecznie, za namową kolegi - Roberta Mazurkiewicza, zdecydowałem główną uwagę w sezonie 2018 skupić na udziale w pełnym cyklu OPONEO Mistrzostwa Polski Rallycross.

- Jest to dla mnie zupełna nowość, ponieważ do tej pory miałem okazję ścigać się jedynie na twardych nawierzchniach, a jak wiadomo rallycross to wyścigi po różnych nawierzchniach i w zupełnie innej formule. Samochód, którym będę ścigał się w sezonie 2018, to również Honda Civic EP3 Type R, kompleksowo przygotowana i obsługiwana podczas zawodów przez JusiakPerformance. Ostatni sezon pokazał, że Honda Civic EP3 Type R to dobry wybór. Bardzo dobrze się „dogadujemy”, więc optymistycznie patrzę w przyszłość i ufam, że nowy rodzaj wyścigów będzie równie emocjonujący. Oczywiście dam z siebie wszystko, licząc na równie dobre wyniki, jak w dwóch ostatnich sezonach - dodał.