COTA 2018 - Kristoffersson potrzebuje siedemnastu punktów

wto, 25 września 2018 godz. 10:59:42 komentarzy rallycross
Tagi: world rx, cota

fot. World RX

FIA World Rallycross Championship zagości w ten weekend (29-30 września) na Circuit of The Americas. To będzie pierwsze w historii cyklu World RX of USA.

W Teksasie pojawi się piętnastu stałych uczestników mistrzostw, z Johanem Kristofferssonem na czele, który potrzebuje siedemnastu punktów lub więcej do zdobycia drugiego tytułu z rzędu.

W World RX jednak nie może nic być brane za pewnik, przy częstych zwrotach akcji i dramatach, które są nieodłączną częścią tej serii.

W klasyfikacji sezonu tylko sześć punktów rozdziela pozycje drugą od piątej. Po dziewięciu z dwunastu rund te miejsca zajmują  Mattias Ekstrom, Sebastien Loeb, Andreas Bakkerud i Petter Solberg.

EKS Audi Sport i Team Peugeot Total przyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych podbudowani wynikami z Łotwy, po finiszu w czołowej trójce. Ekstrom w tym roku rywalizował w każdym finale. Natomiast Loeb gościł już sześć razy na podium. Norwegowie – Bakkerud i Solberg mają zapewniony tłum kibiców biorąc pod uwagę ich widowiskowy styl jazdy i z pewnością będą chcieli powalczyć o pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Timmy Hansen aktualnie zajmuje szóste miejsce, ale mocny wynik na COTA może zdecydowanie pchnąć go w górę stawki. Niclas Gronholm już trzy razy dotarł w tym roku do finału, a do podium w Rydze stracił zaledwie pół sekundy. Młody Kevin Hansen coraz częściej prowadzi wyrównaną walkę z bardziej doświadczonymi kierowcami. Natomiast Timur Timrzyanov zawsze może sprawić niespodziankę.

Podczas tego weekendu do końca dobiegnie inauguracyjny sezon Americas  Rallycross Championship (ARX). Kwestia tytułu rozstrzygnie się między kierowcami zespołu Volkswagen Andretti Rallycross - Scottem Speedem i Tannerem Foustem. Matematyczne szanse na mistrzostwo ma Patrik Sandell, ale w jego przypadku musiałby liczyć na dużego pecha rywali. W ARX2 o końcowy sukces powalczą Conner Martell i Christian Brooks.