Kapsztad 2018 - Kristoffersson i Solberg bez samochodów

pią, 23 listopada 2018 godz. 16:11:24 komentarzy rallycross

Petter Solberg i Johan Kristoffersson | Fot. Twitter

Dwa Polo zespołu PSRX Volkswagen Sweden nie dotarły do RPA przed dzisiejszym badaniem kontrolnym. Johan Kristoffersson i Petter Solberg opuścili również popołudniowy shakedown na Killarney International Raceway. Kierowcy Volkswagena liczą, że jutro rano będą mogli zaliczyć trening przed World RX of South Africa.

Statek wiozący dwa kontenery teamu - z samochodami i częściami zamiennymi - nadal znajduje się w morzu, czekając na przybicie do portu w Kapsztadzie. Sytuację utrudnia silny wiatr.

- Tak jak planowano, samochody opuściły Hanower 23 października - mówi szefowa zespołu, Pernilla Solberg. - Powinny wypłynąć z Antwerpii w takim terminie, żeby dotrzeć do Kapsztadu 14 listopada, ale z jakichś powodów nasze dwa kontenery nie trafiły na pokład. Załadowano je  na inny statek tydzień później.

W środę statek miał przybić do portu w Kapsztadzie, co dałoby nam wystarczająco dużo czasu, żeby kontenery zostały wyładowane. Niestety, statek napotkał na złą pogodę zanim tu dopłynął, a teraz silny wiatr utrudnia przybicie do brzegu.

Nasz start jest całkowicie uzależniony od pogody i od firmy transportowej. Gdy tylko statek przybije do brzegu, zawieziemy kontener z samochodami prosto na tor i rozpoczniemy przygotowanie do jutrzejszego treningu. Oczywiście, najpierw samochody muszą przejść badanie kontrolne.

To niewiarygodnie frustrujące! Jesteśmy na miejscu, gotowi do zakończenia tego fantastycznego sezonu w najlepszy możliwy sposób. Mamy szanse na perfekcyjny rok - mistrzostwo teamów, złoto i srebro w klasyfikacji kierowców, ale sytuacja komplikuje się z minuty na minutę. Szczerze mówiąc, to dla nas koszmar. 

Fot. twitter.com/johankms88