Höljes 2009 - Kierunek Höljes!

wto, 30 czerwca 2009 godz. 20:51:26 komentarzy rallycross

Tomasz NowakW pierwszy weekend lipca na legendarnym torze Höljes w Szwecji odbędzie się V runda tegorocznych Mistrzostw Europy w Rallycrossie. Zawody organizowane przez Finnskoga Motorklubb znane są doskonałej organizacji, dlatego cieszą się popularnością zarówno wśród zawodników, jak i wśród licznie przybywających na tę imprezę kibiców. W zeszłym roku camping przy torze w Höljes przez 3 dni gościł prawie 24 tys. fanów rallycrossu ze Szwecji oraz innych krajów Europy. Wiele dodatkowych atrakcji oraz charakterystyczny klimat imprezy sprawiają, że runda w Szwecji uznawana jest za najciekawszą w całym kalendarzu. Po raz pierwszy w swojej karierze na torze w Höljes wystartuje reprezentant Bella Rallycross Team - Tomasz Nowak.

- To zupełna nowość w naszym kalendarzu startów. Nie znam toru, nie znam specyfiki nawierzchni, w dodatku do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba 114 kierowców, więc lekko nie będzie. Start w Szwecji był jednak jednym z moich planów od dawna i cieszę się, że będę miał okazję doświadczyć tego - podobno niezapomnianego przeżycia. Ta runda dla całego zespołu to same nowe wyzwania, w tym również logistyczne. Moja Skoda Fabia odwiedziła już wiele krajów… ale statkiem jeszcze nie pływała! - powiedział Tomek Nowak.

Pozostałe rundy w których zespół Bella Rallycross weźmie udział w tym roku, to znane już z zeszłego sezonu tory w Belgii (Maasmechelen), Niemczech (Buxtehude), Czechach (Sosnová) i w Polsce (Słomczyn).

- Ze względu na ograniczony budżet nie bierzemy udziału w całym cyklu Mistrzostw Europy. Wybieramy więc rundy w krajach, które są relatywnie blisko oraz w których start przynosi naszym sponsorom najwięcej korzyści marketingowych. Tak się składa, że po raz kolejny jest to druga połowa kalendarza ME. Być może kiedyś pojedziemy też do Portugalii czy Wielkiej Brytanii, ale w chwili obecnej skupiam się na obecnym programie i cieszę się, że mimo kryzysu (zwłaszcza w branży motoryzacyjnej) i wysokiego kursu euro, mogę nadal reprezentować Polskę i moich sponsorów na arenie międzynarodowej - powiedział Nowak.