Kapcie w Götene

sob, 9 września 2017 godz. 18:17:23 skomentuj rallycross

RallyX Nordic | Fot. rallyx.se

Peter Hedström wygrał przedostatnią rundę RallyX Nordic na Kinnekulle Ring w szwedzkim Götene. Obsadę podium Supercars uzupełnili Robin Larsson i Ola Fröshaug. Czwarty był lider mistrzostw, Thomas Bryntesson. 15-letni Oliver Solberg odpadł na drugim okrążeniu, skierowany na barierę.

w Supercars rywalizowało 12 kierowców. Bryntesson uzyskał najlepszy czas w pierwszych kwalifikacjach. W drugich, rozgrywanych w ulewie, górą był Hedström, w trzecich - Oliver Solberg.

Thomas Bryntesson prowadził w pierwszym półfinale, ale przebił oponę i spadł za Petera Hedströma. Oliver Solberg złapał kapcia w drugim półfinale i przegrał z Alexandrem Hvaalem.

W finale z pierwszego rzędu startowali koledzy z Hedströms Motorsport - szef zespołu Petter Hedström i Alexander Hvaal. Drugi z nich odpadł po dwóch okrążeniach. Robin Larsson finiszował 2,9 sekundy za Hedströmem. Bryntesson przebił oponę.