World RX of Hockenheim 2017 - Kaczmarski walczył do końca

sob, 6 maja 2017 godz. 19:01:30 komentarzy rallycross
Tagi: Kaczmarski

Martin Kaczmarski | Fot. Facebook

Timmy Hansen wygrał ostatnie kwalifikacje do World RX of Hockenheim. Na czele łącznej klasyfikacji utrzymał się Sébastien Loeb. Martin Kaczmarski, czwarty w wyścigu 3, ukończył sesję na 18 pozycji - i awansował na 18 miejsce w łącznych wynikach. Sześciu lokat zabrakło wrocławianinowi do awansu do jutrzejszych półfinałów.

Kaczmarski brawurowo wystartował, ale na pierwszym okrążeniu spadł za Heikkinena i Bakkeruda. Kevin Hansen i Guy Wilks skierowali się na Joker Lap. Topi Heikkinen poczekał z Joker Lapem do ostatniego okrążenia, mijając metę 0,434 s przed Bakkerudem. Kolejne miejsca zajęli Hansen (+2,222), Kaczmarski (+3,284) i Wilks (+18,495).

René Münnich wygrał pierwszy wyścig. W drugim Ken Block okazał się lepszy o pół sekundy od Timura Timercjanowa. W najszybszym wyścigu Timmy Hansen wyprzedził Timo Scheidera różnicą 2,495 sekundy. Na koniec zafundowano kibicom starcie gigantów. Petter Solberg wyprzedził Mattiasa Ekströma (+0,836), Johana Kristofferssona (+0,980) i Sébastiena Loeba (+3,165). Stawkę zamknął Kevin Eriksson.