World RX of Germany 2017 - Kaczmarski drugi w wyścigu

sob, 30 września 2017 godz. 15:41:03 komentarzy rallycross

Martin Kaczmarski | Fot. Facebook

Drugi w pierwszym wyścigu, Martin Kaczmarski ukończył Q2 w Buxtehude na 19 pozycji i awansował na 20 miejsce po pierwszym dniu All-Inkl.com World RX of Germany. Mattias Ekström wyprzedza zwycięzcę drugich kwalifikacji, Timmy'ego Hansena. Na trzecią lokatę wspiął się niesamowity Petter Solberg (świeżo złożony obojczyk, dwa pęknięte żebra).

Kaczmarski ustąpił René Münnichowi, wyprzedzając Andreasa Steffena. W drugim wyścigu Jānis Baumanis zostawił za sobą Sébastiena Loeba (+0,173), Csucsu (+5,625) i Niclasa Grönholma (+15,598). Ken Block triumfował w wyścigu 3 - pokonał Timercjanowa (+2,030), Deppinga (+2,380), Scheidera (+2,447) i Jeanneya (+22,682).

Timmy Hansen popisał się najlepszym czasem w Q2, mijając metę trzeciego wyścigu przed Kristofferssonem (+2,052), Kevinem Hansenem (+2,471), Kevinem Erikssonem (+3,030) i Nitišsem (+3,607). Mattias Ekström uszedł pogoni Pettera Solberga (+0,499) w wyścigu 5. Kolejne miejsca zajęli Heikkinen (+1,998), Bakkerud (+2,673) i Sebastian Eriksson (+3,233).