World RX of Belgium 2017 - Kaczmarski coraz wyżej

sob, 13 maja 2017 godz. 15:23:01 komentarzy rallycross
Tagi: Kaczmarski

Fiesta Martina Kaczmarskiego | Fot. FacebookPonownie trzeci w wyścigu, Martin Kaczmarski ukonczył drugie kwalifikacje w Mettet na 17 pozycji i awansował na 18 lokatę w łącznych wynikach World RX of Belgium. Najszybszy w Q2, Johan Kristoffersson remisuje po sobocie kolegą z zespołu, Petterem Solbergiem. Czołową trójkę uzupełnia Sébastien Loeb.

Wicelider do trzeciego okrążenia wyścigu 2 - za Reinisem Nitišsem - Kaczmarski spadł na czwarte miejsce po zaliczeniu Joker Lapa, ale na ostatnim kółku zostawił za sobą Michaëla De Keersmaeckera. Nitišs dotarł do mety 5,232 sekundy przed Françoisem Duvalem. Jako następni finiszowali Kaczmarski (+8,412), Dubourg (+8,857) i De Keersmaecker (+0,977).

W starciu na szczycie, Johan Kristoffersson wygrał wyścig 5 pokonując Pettera Solberga o 0,194 sekundy. Za Polo osiągnęli metę Bakkerud (3,069), Ekström (+4,843) i Timmy Hansen (+6,917).

Pierwszy wyścig w Q2 wygrał Guerlain Chicherit, trzeci - Ken Block, czwarty - Sébastien Loeb.