Irytująca dominacja

pią, 15 września 2017 godz. 14:19:17 skomentuj rallycross

Sebastien Loeb & Johan Kristofersson | fot. Red Bull

Sebastien Loeb przyznał, że “irytująca” dominacja Volkswagena w FIA World Rallycross Championship sprawia, że Peugeot zastanawia się nad swoją przyszłością w serii.
 
Zespół PSRX Pettera Solberga zapewnił sobie wsparcie Volkswagena, po wycofaniu się niemieckiego producenta z WRC. Nad budową fabrycznego Polo czuwał dyrektor techniczny VW Francois-Xavier Demaison.

Zespół już w ten weekend podczas rundy na Łotwie może przypieczętować mistrzostwo, podobnie jak jego kierowca Johan Kristoffersson.
 
Ekipa Peugeot-Hansen, dla której jeździ Loeb, jest sklasyfikowana na drugiej pozycji,

- Dominacja Volkswagena irytuje prawie wszystkich - powiedział Loeb dla motorsport.com. - Wystawiają samochód, który został opracowany dla WRC, z budżetem jak na WRC i zaadaptowano to do rallycrossu.
 
- Ścigają się tu prywatne zespoły przygotowując samochody, które nie są na tym samym poziomie i to jest trochę skomplikowane dla każdego - dodał.
 
Dziewięciokrotny mistrz WRC uznał, że organizatorzy cyklu powinni rozważyć limit budżetowy. Peugeot np bez większego dofinansowania nie jest w stanie rywalizować na równym poziomie.
 
- Będą musieli szybko zająć się kontrolą tego. Obecnie konstruktor wydaje pięć milionów na sezon i zwrot inwestycji jest interesujący - dodał. - Jednak jeśli wkładasz trzydzieści milionów euro, już nie ma takiej równowagi. Muszą znaleźć szybkie rozwiązanie w kwestii budżetów.
 
- Z drugiej strony możemy podejść do tego poważniej z Peugeotem, lub przestaniemy to robić. Tak mniej więcej wygląda sytuacja.
 
- Mam nadzieję, że będziemy kontynuowali starty i Peugeot zapewni większy budżet dla rozwoju samochodu, ponieważ jest jasne, że w obecnej sytuacji nie mamy szans.

- Albo Peugeot zainwestuje w rallycross, albo zespół zajmie się czymś innym. Nie chcemy rywalizować w rallycrossie na dzisiejszych zasadach. Albo będzie lepiej, albo to się skończy - podsumował.