OPONEO MPRC - Toruń 2017 - Idealna sobota Gagackiego

sob, 24 czerwca 2017 godz. 18:29:29 komentarzy rallycross

Marcin Gagacki

Marcin Gagacki za kierownicą Mitsubishi Lancera, perfekcyjnie spisał się podczas sobotnich biegów kwalifikacyjnych trzeciej rundy Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie i kończy dzień z kompletem stu punktów.

W pierwszym biegu kwalifikacyjnym Gagacki był o blisko sekundę szybszy od Tomasza Kuchara. Kolejne lokaty wywalczyli Dariusz Topolewski, Gracjan Duda i Maciej Palczewski. Mikołaj Otto nie zdołał wystartować do wyścigu po awarii układu transmisyjnego. Samochodu nie udało się naprawić do drugiego biegu, w którym najszybszy ponownie był Gagacki. Kierowca Oponeo Motorsport tym razem pokonał mistrza Polski o 0,332 sekundy. Trzeci ponownie był Dariusz Topolewski, a piątkę skompletowali Maciej Palczewski i Gracjan Duda. Po dniu Gagacki wyprzedza Kuchara, Topolewskiego, Dudę i Palczewskiego.

W klasie SuperNationals na czele wyników widnieje Jakub Wyszyński. Kierowca Citroena C2 rozpoczął dzień od drugiego miejsca, a zakończył zwycięskim biegiem. Pięć punktów mniej ma Robert Mazurkiewicz, najszybszy w pierwszym biegu i czwarty w drugim. Podium jak na razie uzupełnia Paweł Melon, który dziś był trzeci i drugi. Pięć punktów mniej ma trzeci w drugim biegu Łukasz Zoll. Kolejne lokaty należą do Konrada Kacprzaka, Sebastiana Turczyna i Dizela.

Niezwykle zacięte pojedynki toczyły się w klasie BMW E36. Dzień na fotelu lidera zakończył najlepszy w pierwszym biegu Dawid Struensee, który w drugim biegu był piąty. Dwa punkty mniej mają Łukasz Sawicki i Łukasz Światowski. Pierwszy z kierowców był odpowiednio drugi i trzeci, a drugi z zawodników wywalczył siódme i pierwsze miejsce w dwóch biegach kwalifikacyjnych. Czołową trójkę pierwszego biegu kwalifikacyjnego skompletował szósty po dniu Kamil Wysocki. Drugi w drugim biegu był Piotr Olszewski, piąty na koniec dnia.

Łukasz Grzybowski dwa razy meldował się na linii mety z najlepszymi czasami w klasie Seicento Cup i zakończył dzień z kompletem punktów. Na drugim miejscu znajduje się Piotr Budzyński, który w pierwszym biegu był trzeci, a w drugim drugi. Trójkę uzupełnia Maciej Cywiński, drugi i trzeci w poszczególnych biegach. Czołową piątkę kompletują Damian Litwinowicz oraz Maciej Starski.

W klasie 126p Marcin Bruś dwukrotnie był najszybszy w biegach kwalifikacyjnych i sobotnie zmagania zakończył z kompletem stu punktów. Na drugim miejscu znajduje się dwukrotnie drugi Jacek Górniak, a czołową trójkę kompletuje Mariusz Szczepański, który dwukrotnie meldował się na mecie z trzecimi czasami.