Franciacorta 2015 - Hołowczyc zakończy sezon we Włoszech

czw, 15 października 2015 godz. 13:48:52 komentarzy rallycross

Krzysztof Hołowczyc

W najbliższy weekend, 17-18 października, odbędzie się ostatnia w tym sezonie runda Pucharu RX Lites. Do walki z najlepszymi ponownie staną zawodnicy Szkoły Mistrzów Lotto, Krzysztof Hołowczyc i jego uczeń Martin Kaczmarski.

Po całkiem udanym starcie w Turcji, na Instanbul Park, Krzysztof Hołowczyc chce w dobrym stylu zakończyć rywalizacje w serii RX Lites.  Popularny olsztynianin nie ukrywa, że liczy na udany weekend we Włoszech.

- Nie mogę się już doczekać kolejnego startu i trochę żałuję, że to już ostatnia runda w tym roku, bo  wreszcie zaczynam czuć ten sport, łapać jego rytm. W Turcji udało mi się wygrać jeden z biegów i wejść do finału.  Moje ambicje sięgają jednak znacznie wyżej, mam nadzieję, że niebawem zacznę osiągać całkiem  przyzwoite rezultaty. Coraz bardziej odnajduję się w rallycrossie i choć walczę jeszcze o swoje miejsce w szeregu, to sprawia mi to ogromną frajdę. Po kilku naprawdę pechowych rundach mam nadzieję, że we Włoszech szczęście będzie mi sprzyjać i uda mi się zakończyć sezon w dobrym stylu - powiedział przed wylotem do Włoch Krzysztof Hołowczyc.

Rallycross zawita na włoskim torze Franciacorta International Circuit po raz drugi. Pierwsze zawody odbyły się tam w roku 2014. Franciacorta International Circuit jest głównym torem rallycrossowym w północnej części Włoch.

PUNKTACJA RX LITES CUP

1. K. Hansen 153, 2. Bryntesson 142, 3. K. Eriksson 139, 4. Hvaal 91, 5. Olofsson 85, 6. Wågø Syversen 66, 7. Hołowczyc 59, 8. Hultgren 55, 9. Kaczmarski 49, 10. O. Eriksson 46.