Hell czeka na WorldRX

czw, 7 czerwca 2018 godz. 12:17:34 skomentuj rallycross
Tagi: word rx, hell

fot. fiaworldrallycross.com

FIA World Rallycross Championship odwiedzi w ten weekend słynny tor Hell, gdzie zostanie rozegrane Team Verksted World RX of Norway. To już piąta runda sezonu 2018.

Reprezentujący PSRX Volkswagen Sweden - Johan Kristoffersson przewodzi w klasyfikacji po trzecim zwycięstwie, podczas czterech imprez, które zanotował w World RX of Great Britain. Ma czternaście punktów przewagi nas Sebastienem Loebem i 22 nad Andreasem Bakkerudem.

World RX of Norway  jest filarem programu mistrzostw świata, jako jedno z sześciu wydarzeń, które wchodzi w ich skład od czasu inauguracyjnego sezonu w 2014 roku. Szybki tor, z pofalowanym układem i szerokimi zakrętami, jest jednym z ulubionych dla kierowców.

Kristofferson udaje się do Hell chcąc powtórzyć swoje imponujące zwycięstwo sprzed dwunastu miesięcy.

Bakkerud notuje mocne wyniki na domowym gruncie. W sezonie 2016 świętował zwycięstwo. Ponadto rozpocznie norweską rundę zmotywowany drugim miejscem na Silverstone, które było jego najlepszym rezultatem od momentu dołączenia do EKS Audi.

Dla odmiany Petter Solberg będzie walczył o pierwsze podium przed swoimi kibicami, od 2014 roku. Z pewnością chce też odrobić straty w punktacji po odpadnięciu już w półfinale na Silverstone.

Jedynym kierowcą, który stał na podium podczas każdych zawodów w tym roku jest Sebastien Loeb, trzeci w Hell w zeszłym roku. Tym razem z pewnością kierowca Peugeota celuje w wygraną. Drugi z reprezentantów zespołu - Timmy Hansen, triumfował tu w 2015 roku.

W stawce zobaczymy 22 supercary, w tym czterech norweskich kierowców - Solberga, Bakkeruda, do których dołączą z dziką kartą Tommy Rustad (HTB-Marklund Motorsport) i Kjetil Larsen, obydwaj za kierownicą Polo.

W Norwegii debiut w rallycrossie zaliczy Alex Wurz. Pojedzie Fiestą przygotowaną przez MJP Racing. Zespołowym kolegą byłego kierowcy F1, dwukrotnego zwycięzcy Le Mans, będzie Max Pucher.

Antonego Marklunda czeka drugi start w World RX. W ekipie STARD obok Janisa Baumanisa będzie rywalizował również Joni-Pekka Rajala.

Hell będzie miejscem zmagań w RX2 International Series oraz EuroRX w kategoriach Super1600 i TouringCar.

Harmonogram WorldRX
 
Piątek, 8 czerwca
18:00 — wolny trening 1

Sobota, 9 czerwca
09:30 — wolny trening 2
11:00 — kwalifikacje 1 (Q1)
14:00 — kwalifikacje 2 (Q2)

Niedziela, 10 czerwca
08:30 — rozgrzewka
10:00 — kwalifikacje 3 (Q3)
12:00 — kwalifikacje 4 (Q4)
15:00 — półfinał i finał
15:50 — ceremonia wręczenia nagród

fot. fiaworldrallycross.com