Heikkinen zostaje w EKS

śro, 8 lutego 2017 godz. 10:13:11 skomentuj rallycross

fot. facebook.com/EKSRX

Zespół Mattiasa Ekströma – EKS, który otrzymał na WorldRX 2017 fabryczne wsparci Audi, przedłużył kontrakt z Toomasem Heikkinenem.

Heikkinen rozpoczął karierę w rallycrossie, w supercarach, z zespołem Eklund Motorsport, w 2010 roku. Potem przeniósł się do serii Global Rallycross Championship, gdzie w barwach zespołu OlsbergsMSE, wspieranego przez Forda, zdobył tytuł w 2013 roku.

W 2014 roku przeszedł do World Rallycross Championship jeżdżąc dla Marklund Motorsport. Zajął drugie miejsce w mistrzostwach. Wygrał w Belgii, powtarzając ten wynik również rok później. W sezonie 2016 trafił do EKS i trzy razy gościł na podium.

- Nigdy nie zmieniaj zwycięskiego zespołu - powiedział Esktrom, który w tym roku będzie ścigał się zarówno w WorldRX, jak i DTM. - Jestem zadowolony z projektu obrony tytułu z Topim. Jest młodym, ale bardzo doświadczonym kierowcą, który perfekcyjnie pasuje do naszego zespołu.

- Wspaniale, że Mattias znów mi zaufał na ten rok - powiedział  Heikkinen. - Jestem dumny, że nadal będę częścią tego zespołu.