Hansenowie zostają w World RX

śro, 6 marca 2019 godz. 11:40:55 skomentuj rallycross

Kevin i Timmy Hansenowie | Fot. World RX

Pomimo wycofania się Peugeota bracia Timmy i Kevin Hansenowie będą kontynuować starty w rallycrossowych mistrzostwach świata. Hansen Motorsport wystawi dwa Peugeoty 208 Supercar, a zespół wystąpi pod nazwą Team Hansen MJP. Partnerem projektu został Max J. Pucher, właściciel MJP Racing.

Timmy Hansen, od początku obecny w World RX, ukończył każdy sezon w czołowej szóstce. Odniósł pięć zwycięstw, 24 razy stał na podium. W 2015 został wicemistrzem świata.

20-letni Kevin Hansen jest dwukrotnym mistrzem JRX Junior Rallycross Cup (2012-13), mistrzem RX Lites Cup 2015, mistrzem Europy Supercar 2016. W mistrzostwach świata startuje od 2015 roku. Ostatnio dwukrotnie kończył sezon na ósmej pozycji.

- Po decyzji Peugeot Sport o zakończeniu aktywności w rallycrossie rodzina Hansenów pozostała bez teamu i programu. Były to jedne z naszych najcięższych miesięcy - mówi szef zespołu, Kenneth Hansen, czternastokrotny mistrz Europy. - Od tamtej pory, z zaangażowaniem głęboko zakorzenionym w naszej miłości do rallycrossu, Hansen Motorsport wykorzystał niemal każdą godzinę pracy do znalezienia sposobów i możliwości zbudowania teamu i skompletowania budżetu, umozliwiającego powrót do World RX.