Hansen chce przejąć Peugeoty

śro, 12 grudnia 2018 godz. 17:50:00 skomentuj rallycross

Timmy Hansen | Fot. Peugeot Sport

Po wycofaniu się Peugeota Kenneth Hansen zamierza prowadzić prywatny zespół w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata. Czternastokrotny mistrz Europy chciałby przejąć fabryczne 208 RX i wystawiać dwa samochody - dla swoich synów Timmy'ego i Kevina.

- Rallycross to nasza pasja. W tym jesteśmy najlepsi - powiedział Kenneth Hansen. - Pojechaliśmy na rozmowy nawet do Chin. To pozwoli wam zrozumieć, jak ciężko pracujemy. Od wielu lat utrzymujemy się na rallycrossowym szczycie, więc skoncentrowanie się na krajowych mistrzostwach, czy mistrzostwach Europy, nie byłoby zbyt motywujące. Celem są mistrzostwa świata. Pozostało mało czasu do następnego sezonu i zdecydowanie nie jest łatwo, ale przynajmniej próbujemy.

Jeżeli Volkswagen pozostanie jako producent, pobicie ich przez prywatny zespół będzie prawie niemożliwe, ale to również bardzo motywuje. Rozmawiamy z Peugeot Sport o przejęciu samochodów. Nie ma sensu, żeby oni je trzymali. Znamy te samochody, bardzo dobrze znamy technikę, więc to najprostszy sposób na bycie konkurencyjnym.