OPONEO MPRC - Słomczyn 2018 - Grzybowski został mistrzem Polski

nie, 16 września 2018 godz. 15:24:26 komentarzy rallycross

fot. Maciej Niechwiadowicz

Zwycięstwem w pierwszym półfinale SC Cup tytuł mistrza Polski zapewnił sobie Łukasz Grzybowski, który o ponad pięć sekund pokonał Piotra Budzyńskiego. W walce o ostatnie miejsce w finale zwycięsko wyszedł Piotr Piętak, który pokonał Michałą Wrzoska. Srawkę uzupełnili Robert Gajewski i Paweł Hurko.

Drugi półfinał pewnie wygrał Szymon Jabłoński, a bój o drugie miejsce padł łupem Mariusza Nowocienia, który pokonał Piotra Ostrowskiego. Jazdę zakończyli Marek Prędkiewicz, Karol Dombrowicki i Łukasz Żakowski.

W RWD Cup z pierwszego półfinału awansowali Łukasz Światowski, Przemysław Wójcicki i Cezary Chmiel. Z rywalizacji odpadli Jerzy Bieńkowski, Wiktor Mączkowski i Gigi. W drugim półfinale kibice oglądali zacięty pojedynek pomiędzy trzema kierowcami. W blisko dwóch sekundach zmieścili się Igor Sokulski, Andrzej Skrzek i Paweł Konecki. Jazdy zakończyli Kamil Wysocki, Beata Borowicz i Jacek Lepianka.

Paweł Melon pewnie wygrał pierwszy półfinał klasy SuperNational. Drugi był Łukasz Zoll, a trzeci Rafał Berdys. Łukaszowi Tyszkiewiczowi do awansu zabrakło blisko półtorej sekundy. Z rywalizacji odpadli też Bartosz Krysmann i Michał Kuna. Radosław Raczkowski, Dawid Struensee i Tomasza Łoza pewnie awansowali z drugiego półfinału. Drugą trójkę utworzyli Daniel Krzysiak, Łukasz Nagraba i Jakub Iwanek.

fot. Maciej Niechwiadowicz