Gronholm z własnym zespołem w WorldRX

wto, 6 marca 2018 godz. 14:20:13 skomentuj rallycross
Tagi: gronholm, worldrx, wrx

fot. FIA WorldRX

Dwukrotny rajdowy mistrz świata, Marcus Gronholm, stanie na czele zespołu, który będzie wystawiał dwa Hyundaie w rallycrossowych mistrzostwach świata. Zespół GRX Taneco będzie miał dwa i20 Supercars zbudowane na bazie modelu WRC. Za kierownicami zasiądą Timur Timerzyanov i Niclas Gronholm.

- Do tego programu zdecydowaliśmy się użyć modelu i20, ponieważ mam pewne powiązania z Michelem Nandanem. Mam dobre relacje z Hyundaiem, ale nie będziemy mieli żadnego wsparcia producenta, jak niektóre zespoły w WorldRX. Od momentu kupienia i20 otrzymaliśmy jednak wiele danych - mówił Marcus Gronholm.

- Do tej pory samochód wygląda bardzo dobrze. Marzę, by już teraz pojawić się na torze. Testy zaczniemy w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Jesteśmy pewni siebie. Mamy kilka nowych rozwiązań, których wcześniej nie spotkaliśmy i jestem podekscytowany, by zaprezentować je na torze - dodał.

- Wiemy, że Timur może robić dla nas dobre wyniki, a Niclas ciężko pracował tej zimy. Będę zaskoczony, jeśli nie będziemy w stanie walczyć z wielkimi. Pierwszym celem są półfinały, następnie finały i miejsce na podium. Myślę, że to możliwe - zakończył.
fot. FIA WorldRX
- Czekałem na tę okazję od dłuższego czasu. Może od końca 2014 roku i jestem naprawdę podekscytowany. To duży krok na przyszłość pod względem techniki samochodu i całego zespołu. Czuję się dobrze, mogąc pracować z Marcusem. On rozumie mnie jako kierowcę. Ma takie same cele i chcemy osiągać dobre wyniki. On zna najlepszy sposób, by to osiągnąć - komentował Timerzyanov.

Nowy samochód został opracowany przez zespół GRX oraz SET Promotion, na którego czele stoi Jussi Pinomaki.
fot. FIA WorldRX
fot. FIA WorldRX