Gronholm w Fieście z M-Sportu

czw, 2 marca 2017 godz. 13:00:23 skomentuj rallycross

Niclas Gronholm

Zespół GRX wraz z Niclasem Gronholmem, synem Marcusa, wezmą udział w WorldRX 2017. Fin będzie rywalizował za kierownicą Forda Fiesty Supercar, zbudowanego przez M-Sport.

Ekipa GRX, prowadzona przez Marcusa Gronholma, zaliczy wszystkie dwanaście rund mistrzostw.

20-letni Niclas już w zeszłym roku zaliczył pełny sezon FIA World Rallycross Championship. Rok był poświęcony na zbieranie doświadczenia i naukę.

- W tym roku wszystko powinno być łatwiejsze. Wiem, jak wyglądają wyścigi i znam tory. To duży plus w porównaniu do zeszłego roku - powiedział Gronholm junior. - Zimą, dużo jeździliśmy w Finlandii na lodzie. W zeszłym roku zaliczyliśmy tylko jeden czy dwa takie dni i kilka testów w samochodzie rallycrossowym. Jednak na ten sezon jesteśmy lepiej przygotowani. Znam wszystkich, którzy pracują w zespole i myślę, że wszystko potoczy się lepiej w tym roku. Wszystko jest w naszych rękach.

- Z nowymi zespołami i nowymi samochodami, tak naprawdę nikt nie wie, gdzie każdy jest w tej chwili. Myślę, że mamy szansę na dobre wyniki. W tym sezonie znów będę współpracował ściśle z Jussim Pinomakim, to dobry gość i wie co robi. Znów będzie moim spotterem. Będziemy stosować podejście z wyścigu na wyścig, ale jak zawsze celem są półfinały, a następnie przejście do finału. Taki jest plan na ten rok - dodał.