GRC w planach Buttona

pią, 11 listopada 2016 godz. 10:59:03 skomentuj rallycross
Tagi: Button, GRC

Jenson Button | Fot. McLaren

Jenson Button zapowiedział starty w Global Rallycross Championship 2017. Zespół Olsbergs MSE prowadzi tam program Hondy, wystawiając Civic'ki klasy Supercars. Button nie zaliczy pełnego sezonu GRC. - To nie stanie się w przyszłym roku, ale w przyszłości - zdecydowanie tak - powiedział 36-latek. - Myślę, że ten sport bardzo się rozwija, szczególnie po wycofaniu się Audi z Le Mans, Volkswagena z rajdów. Wiem, że głównym celem tych firm nie jest rallycross, ale to zdecydowanie pomoże w ich rallycrossowych programach.

Plany Jensona związane z japońską serią Super GT w przyszłym roku ograniczą się tylko do sierpniowego Suzuka 1000 km. Zespoły wystawiają tam trzeciego kierowcę. Honda ma pięć teamów w klasie GT500. W użyciu są NSX-GT.

- Nie zaliczę pełnego programu w żadnej serii - zapowiedział Button. - Pojeżdżę trochę tu, trochę tam, żeby zorientować się, gdzie chcę startować w przyszłości. Na przykład nie pojadę w przyszłym roku Le Mans, bo nie ma odpowiedniej możliwości, ale mam nadzieję, że w przyszłości taka się pojawi.

Fot. McLaren