Gracze powalczą o start na Silverstone

pon, 12 lutego 2018 godz. 17:13:29 skomentuj rallycross

Petter Solberg | fot. WorldRX

Organizatorzy mistrzostw świata w rallycrossie oraz twórcy gry Dirt 4: Codemasters, wspólnie zorganizują rozgrywki dla graczy, którzy będą mogli wygrać możliwość startu za kierownicą auta klasy RX2 podczas rundy mistrzostw świata na torze w Silverstone.

- Cieszymy się, że możemy ogłosić stworzenie mistrzostw świata DiRT. DiRT ma żywą, oddaną i zaangażowaną społeczność. Uważamy, że to idealny czas na wprowadzenie elementu e-sportu. Finały na speedmachine i publiczność na żywo dadzą dodatkową motywację. Fakt, że zwycięzca otrzyma szansę jazdy samochodem RX2, sprawia, że przeniesie go na wyższy poziom. Utrzymujemy bliskie kontakty z WorldRX i wspólnie chcemy zmaksymalizować zasięg tego przedsięwzięcia - mówił Andy Gray, kierownik ds. e-sportu w firmie Codemasters.

- Pracujemy razem z Codemasters od 2015 roku i jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem nowej koncepcji. Niewiele osób miało okazję jeździć rallycrossowym samochodem i jesteśmy przekonani, że taka nagroda przetestuje talent gracza poza wirtualnym światem - dodał Paul Bellamy, dyrektor zarządzający WorldRX.

fot. WorldRX