Gehrman i Braten w EuroRX

wto, 27 lutego 2018 godz. 15:26:16 skomentuj rallycross

fot. WorldRX

Szwed Philip Gehrman i Norweg Anders Braten zaliczą w tym roku rallycrossowe mistrzostwa Europy za kierownicami Volkswagenów Beetlów klasy Supercar. Za samochody odpowiedzialny będzie zespół Eklund Motosport.

Obaj kierowcy wcześniej rywalizowali w EuroRX, ale w klasie TouringCar. Gehrman miał już możliwość zmagań za kierownicą Beetle'a. Kibicom zaprezentował się on w Holjes i w Rydze.

- Jazda w klasie Supercar nie jest w żadnym stopniu podobna to TouringCar. Mamy dwa razy większą moc, dwa razy więcej kół napędowych i dwa razy więcej radości. Supercar to rakieta. Przez całe życie interesowałem się rallycrossem, a moim największym marzeniem była walka w klasie Supercar w Holjes. Chciałem być jak moi idole: Per Eklund i Kenneth Hansen. Wiem, że Per zrobi wszystko, by ten rok był jak najlepszy - mówił Gehrman.

- Mam bardzo dobrze przeczucia co do zespołu, samochodu i planów na ten rok. Zapewnienie sobie pełnego sezonu w klasie Supercar było moim marzeniem. Philip jest dobrym kierowcą i współpracując na torze możemy się rozwijać. Zwycięstwo w debiutanckim sezonie to wysokie progi, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy. Per jest legendą i naprawdę dobrze współpracuję z nim. Możemy korzystać z jego doświadczeń - dodał Braten.

fot. WorldRX