OPONEO MPRC - Toruń 2017 - Gagacki najlepszy w kwalifikacjach

nie, 17 września 2017 godz. 13:16:39 komentarzy rallycross

Marcin Gagacki | fot. Sebastian Maciejewski

Marcin Gagacki, który za kierownicą swoje Mitsubishi Lancera twardo walczy na rallycrossowym torze w Toruniu, okazał się najlepszy w klasie Supercars na koniec kwalifikacji. Kierowca Oponeo Motorsport już w pierwszym niedzielnym biegu pokazał, że łatwo nie podda się i po walce bok w bok z Tomaszem Kucharem wykluczył go z dalszej jazdy. W Citroenie doszło do uszkodzenia zawieszenia. Drugim czasem popisał się Mikołaj Otto, a trzecim Dariusz Topolewski.

W drugim dzisiejszym biegu Kuchar zrewanżował się rywalom i zgarnął 50 punktów za wygrany bieg. W drugim zakręcie Wrocławianin zaliczył kontakt z Mikołajem Otto, który wypadł z trasy i został sklasyfikowany na szóstej lokacie. Drugi czas uzyskał Marcin Gagacki, a trzeci był Dariusz Topolewski. Po czterech biegach czołową piątkę utworzyli Gagacki, Kuchar, Otto, Topolewski i Palczewski. Po nocnych opadach deszczu rywalizacja rozpoczęła się na mokrym torze, ale wraz z kolejnymi jazdami wysychała asfaltowa część toru.

 


 


W klasie Supar Nationals najlepszy okazał się Robert Mazurkiewicz, który dziś był trzeci i pierwszy w biegach kwalifikacyjnych. Druga lokata przypadła dwukrotnie drugiemu Jakubowi Wyszyńskiemu, a trzecia należy do Łukasza Zolla, który dziś był czwarty i trzeci. Jakub Iwanek, czwarty w stawce, wygrał pierwszy bieg, a w drugim uzyskał czwarty czas. Z rywalizacją pożegnali się Grzegorz Łazarewicz, Jakub Kowalczyk, Marcin Fojudzki, Tomasz Łoza i Michał Nowicki.

 


Łukasz Sawicki po drugim i pierwszym czasie był najlepszy w klasie BMW E36. Zwycięzca trzeciego biegu kwalifikacyjnego, Piotr Olszewski zdobył drugie miejsce, a trzecia lokata przypadła w udziale trzeciemu i czwartemu dzisiaj Kamilowi Wysockiemu. Do półfinałów nie awansowali Wojciech Topolewski i Damian Pawlukiewicz.

 


W Seicento Cup bezkonkurencyjny był dzisiaj Łukasz Grzybowski i to on zwyciężył w kwalifikacjach. Druga lokata należy do dwukrotnie drugiego Macieja Cywińskiego, a trzecia do piątego i trzeciego w poszczególnych biegach Damiana Litwinowicza. Czwarty był, dzisiaj trzeci i czwarty, Piotr Budziński. Z rywalizacją pożegnali się Rafał Dzieciątko i Paweł Wojciechowski.

 


W klasie 126p najlepszy był Jacek Górniak, który dziś notował dwukrotnie trzeci czas. Drugi był Mariusz Szczepański, który nie ukończył trzeciego biegu i wygrał czwarty, a trzecia lokata przypadła w udziale Marcinowi Brusiowi, który dziś był szósty i drugi.

fot. Sebastian Maciejewski