OPONEO MPRC - Słomczyn 2018 - Gagacki i Kuchar zapraszają do Słomczyna

sob, 15 września 2018 godz. 21:09:53 komentarzy rallycross
Tagi: oponeo mprc

Oponeo MPRC | fot. Sebastian Maciejewski

Sobotnia część szóstej rundy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, która gości w ten weekend na Autodromie Słomczyn, zapewniła zawodnikom i kibicom wiele emocji, a sporej części mechaników nieprzespaną noc przed drugim dniem zawodów.W klasie Supercars mamy remis między Marcinem Gagackim a Tomkiem Kucharem jeśli chodzi o wygrane kwalifikacje. W pierwszych najlepszy czas uzyskał zawodnik Oponeo Motorsport, który w sobotni poranek zaskoczył wszystkich przywożąc na tę rundę Fiestę Supercar. W drugich kwalifikacjach Tomek Kuchar obronił się przed Gagackim, uzyskując do tego najlepszy czas z obydwóch biegów.

Trójkę w najmocniejszej kategorii kompletuje Dariusz Topolewski. U Mikołaja Otto, który w pierwszym biegu stoczył zaciętą walkę z Kucharem, w drugim pod jego autem pojawiły się płomienie ognia i nie ukończył wyścigu. Aktualnie nie mamy informacji czy przystąpi do drugiego dnia zawodów.W klasie Supernational na czele widnieją kierowcy Automax Motorsport. Obserwujemy rywalizację - Radek Raczkowski kontra Paweł Melon. Pierwszą cześć kwalifikacji wygrał Raczkowski, drugą Melon. Trójkę kompletuje Rafał Berdys. Czwarty jest Łukasz Zoll, który w drugich kwalifikacjach uzyskał trzeci czas, przed Berdysem. Kolejne miejsca zajmują Martin Sindelek, Dawid Struensee, Jakub Iwanek, Tomasz Łoza. Bartosz Krysmann przez cały dzień zmagał się z awarią zawieszenia, jest dziewiąty po sobocie. Łukasz Nagraba, który wygrał swój drugi wyścig, zamyka dziesiątkę.
W FIA CEZ w Supernational pierwszy bieg zdominował Jakub Wyszyński. W drugim drobna usterka samochodu nie pozwoliła mu na ukończenie wyścigu. Jutro wraca do walki.W RWDC Cup przewodzi Łukasz Światowski, który jest w drodze po tytuł podczas rundy w Słomczynie. Andrzej Skrzek zajmuje drugie miejsce, a w trójce mieści się Igor Sokulski. Przemysław Wójcicki, który z reguły prezentował mocne osiągi w Słomczynie, przed drugim dniem rywalizacji zajmuje czwartą pozycję. Jest przed Wiktorem Mączkowskim i Pawłem Koneckim.W Seicento Cup udany dzień ma za sobą Szymon Jabłoński, drugi w pierwszych kwalifikacjach i pierwszy w drugich. Marcin Nowocień uzyskiwał dziś czasy, które po sobocie pozwoliły mu zająć drugie miejsce. O osiem punktów w kwalifikacjach ustępuje mu Łukasz Grzybowski.W 126p Cup obserwujemy wyrównaną walkę. Jacek Górniak zapisał na swoje konto drugą serię kwalifikacji i prowadzi przed Mariuszem Szczepańskim, najlepszym w pierwszej serii wyścigów. Damian Stachowiak, był drugi w drugich kwalifikacjach, ale zebrane punkty pozwoliły mu na zajęcie dopiero trzeciego miejsca po dniu.

...news aktualizowan
fot. Sebastian Maciejewski