Ford rezygnuje z rallycrossu

śro, 4 października 2017 godz. 17:22:07 skomentuj rallycross
Tagi: block, ford, fia wrx, wrx

Ken Block | fot. FIA WRX

Zespół Kena Blocka, który rywalizuje w rallycrossowych mistrzostwach świata, zrezygnuje z dalszych startów wraz z końcem obecnego sezonu.

- Mimo że byliśmy bardzo zadowoleni z rywalizacji w mistrzostwach świata w rallycrossie, przyszedł naturalny czas, by zrezygnować z dalszej przyszłości w tej serii. Kolejne starty w WRX wymagają opracowania nowego samochodu. Trwają też rozmaite dyskusje na temat przyszłości rallycrossu i pakietów napędowych, w które będą wyposażone pojazdy. Wstrzymanie startów pozwoli nam na spokojne oczekiwanie na konkretne decyzje - mówił Dave Pericak, dyrektor globalny Ford Performance.

- Zarówno ja, jak i Ford Performance wiele dowiedzieliśmy się z tego programu. Chcemy kontynuować stary, ale obecnie to niemożliwe. Przyszłość tego sportu wisi w powietrzu, więc wyłożenie ogromnych kwot pieniędzy na stworzenie nowego auta nie ma sensu. To rozczarowujące, ale tak działa ekonomia - komentował Block.

Oświadczenie zespołu pojawiło się kilkadziesiąt minut po tym, jak swoje dalsze starty zapowiedział Peugeot, który chce także rozwijać elektryczną wersję rallycrossu. Ponadto nadal trwają rozmowy o powrocie fabrycznego zespołu do WRC, co może mieć wpływ na utrzymanie w ekipie M-Sportu Sebastiena Ogiera.

fot. FIA WRX