Ford poczeka z powrotem

śro, 2 maja 2018 godz. 14:34:05 skomentuj rallycross

fot. twitter.com/kblock43

Mark Rushbrook, globalny dyrektor Ford Performance, przyznał w rozmowie z Motorsport News, że marka musi bardzo dokładnie przyjrzeć się rozwojowi rallycrossu na światowym poziomie, zanim zdecyduje się na oficjalny powrót do rywalizacji. Uwagę szefostwa marki przyciągają ostatnie doniesienia o odwołaniu sezonu GRC oraz wprowadzenie do World RX elektrycznych samochodów.

- Naszym jedynym zmartwieniem w rallycrossie, było to, że nie ma zunifikowanego globalnego podejścia, co było widać na przykładzie Wolrd RX i GRC. Inne serie też próbowały spróbować swoich sił. Mam nadzieję, że zobaczymy długotrwałą wizję, która pozwoli organizować World RX i mistrzostwa Ameryki na tych samych zasadach. Globalne zjednoczenie serii ma duży potencjał - mówił Rushbrook.

- Do powrotu i zapewnienia pełnego wsparcia technicznego w rallycrossie, musimy zobaczyć jak będzie wyglądał ten sport i jak zaprezentuje się elektryczna wersja - dodał.

Przedstawiciele Forda będą brali udział w spotkaniach grupy roboczej, która będzie tworzyć regulamin dla elektrycznych samochodów. Elektryki pojawią się na torach od sezonu 2021.

fot. twitter.com/kblock43