Ford obserwuje rozwój rallycrossu

pon, 12 lutego 2018 godz. 15:25:23 skomentuj rallycross

Ken Block | fot. FIAWorldRallycross.com

Dyrektor Ford Performance - Mark Rushbrook nie wykluczył ponownego udziału producenta w rallycrossie, choć ta kwestia na obecną chwilę wydaje się dosyć odległa.

Ford powrócił w tym roku do Rajdowych Mistrzostw Świata, ponownie wspierając ekipę Malcolma Wilsona – M-Sport. Sezon rozpoczęli idealnie, od zwycięstwa Sebastiena Ogiera w Rajdzie Monte-Carlo.

Powrót do rajdów miał miejsce kosztem ich dotychczasowego programu w World RX, gdzie współpracowali z Hoonigan Racing Division.

Nie wykluczają jednak dalszego udziału w rallycrossie. Obecnie obserwują kierunek rozwoju tej dyscypliny.

- Wciąż obserwujemy rallycross i zobaczymy jak dalej będzie rozwijała się ta dyscyplina globalnie. Nie powiedzieliśmy, że nie powrócimy któregoś dnia. Fajnie gdyby doszło do zjednoczenia GRX i World RX – powiedział  Mark Rushbrook dla autohebdo.fr

- Zobaczymy też w jakim kierunku pójdzie rallycross jeśli chodzi o energię elektryczną. Niekoniecznie musimy się przyglądać w kierunku rywalizacji na torze, czy w rajdach, gdzie samochody będą w pełni elektryczne. To nie miałoby sensu w odniesieniu do naszych inwestycji w rywalizację i poprawę samochodów w seriach, gdzie dzisiaj wykorzystuje się tradycyjne silniki - kontynuował.

- WRC zawsze musi być o krok do przodu jeśli chodzi o technologię. Jednak nie sądzę, aby w rajdach wszystko mogło być elektryczne. Możemy sobie jednak wyobrazić jakieś awangardowe rozwiązania, jak e-turbo – dodał.

- Współpracowaliśmy z M-Sportem w rallycrossie przez ostatnie trzy lata - odniósł się do przepływu informacji i technologii pomiędzy ich programami w rajdach i World RX. Inżynierowe Forda pracowali nad tym w Anglii. Tak samo będzie w przypadku WRC.

fot. FIAWorldRallycross.com