OPONEO MPRC - Słomczyn 2017 - Finał dla Kuchara

nie, 27 sierpnia 2017 godz. 16:28:07 komentarzy rallycross

Tomasz Kuchar

Tomasz Kuchar nie dał szans rywalom w finale klasy Supercars piątej rundy Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie. Kierowca Citroena C4 po pokonaniu sześciu okrążeń toru Słomczyn o ponad osiem sekund pokonał Marcina Gagackiego. Podium skompletował Mikołaj Otto, lepszy od Dariusza Topolewskiego i Macieja Palczewskiego.

Łukasz Zoll z przewagą ponad sekundy zwyciężył w finale klasy Super Nationals. Drugi był Robert Mazurkiewicz, a Paweł Melon wywalczył najniższy stopień podium, pokonując Jakuba Wyszyńskiego o 0,240 sekundy. Stawkę uzupełnili Jakub Iwanek i Marcin Fojudzki.

W klasie BMW E36 Dawid Struensee o ponad półtorej sekundy pokonał Piotra Olszewskiego. Trzeci po zaciętej walce był Łukasz Sawicki, który pokonał Łukasza Światowskiego o ponad 0,6 sekundy. Piąty był Przemysław Wójcicki, a do mety nie dotarł Igor Sokulski.

Łukasz Grzybowski w finale Seicento Cup pokonał Damiana Litwinowicza i Macieja Cywińskiego. Za podium sklasyfikowano Marcina Lisickiego, który okazał się lepszy od Piotra Budzyńskiego i Tomasza Łozy.

W finale klasy 126p zacięty bój o miejsca na podium stoczyli Mariusz Szczepański, Marcin Bruś i Jacek Górniak. Ostatecznie zwycięsko z tej batalii wyszedł Szczepański, który pokonał Brusia o 0,159 sekundy. Trzeci Górniak stracił do zwycięzcy 1,564 sekundy. Stawkę skompletowali Jerzy Szynkiewicz, Mariusz Kożuchowski i Cezary Dybich.