World RX of Great Britain 2017 - Fantastyczny weekend Volkswagena

wto, 30 maja 2017 godz. 14:33:10 komentarzy rallycross
Tagi: world rx

fot. Volkswagen

Petter Solberg i Johan Kristoffersson ustrzelili dublet dla PSRX Volkswagen Team Sweden w miniony weekend, podczas rundy FIA World Rallycross Championship na Lydden Hill.

Solberg stanął na najwyższym stopniu podium. Kristoffersson, dzięki drugiej pozycji wskoczył na fotel lidera mistrzostw, przed Mattiasa Ekströma z Audi.

- Minęło trochę czasu, odkąd stałem na szczycie podium - mówił Petter Solberg. - To niesamowite uczucie, że zrobiłem to znowu. Do tego, obok mnie, Johan spisał się wspaniale. Mieliśmy fantastyczny weekend tym razem. Wszystko pracowało dokładnie tak, jak się tego spodziewaliśmy

- To również emocjonalne zwycięstwo dla zespołu. Rallycross jest bardzo dużą częścią mojego życia i osiągniecie takiego wyniku w weekend, w którym świętujemy 50-lecie tego niesamowitego sportu, jest czymś, co sprawia, że jesteśmy dumni wraz z całym zespołem - powiedział Kristoffersson.

Andreas Bakkerud

Na trzecim stopniu podium stanął Andreas Bakkerud.

- Powrót na podium to wspaniałe uczucie - mówił Bakkerud. - Lydden Hill to niepowtarzalny tor, z którym wiąże się wiele historii i to miły sposób na zakończenie 50-lecia rallycrossu.

Sebastien Loeb

Po raz trzeci w tym sezonie obydwa PEUGEOT 208 WRX znalazły się w finale. Sébastien Loeb już od pierwszego okrążenia był spowalniany przez przegrzewający się silnik – konsekwencję wycieku płynu z chłodnicy. Defekt ten, który pozostał po biegu półfinałowym, nie przeszkodził jednak francuskiemu kierowcy w zajęciu czwartego miejsca. Z kolei Timmy Hansen podczas finału przebił oponę i musiał zadowolić się szóstą pozycją na mecie. Dzięki punktom zaliczonym przez Sébastiena Loeba i Timmy’ego Hansena Team Peugeot Hansen zyskuje jedną pozycję w klasyfikacji generalnej zespołów i zajmuje teraz drugie miejsce.

- Zawsze wydajemy się być lepsi pod koniec weekendu niż na jego początku - komentował Sebastien Loeb. - Petter Solberg i Johan Kristoffersson byli nie do powstrzymania w ten weekend, ale z sukcesami walczyliśmy z pozostałymi. Miałem wrażenie, że dobrze sobie radziłem w kwalifikacjach, ale to nie przełożyło się na klasyfikację. W finale problemy z silnikiem uniemożliwiły mi walkę o trzecie miejsce.

Mattias Ekström

Dotychczasowy lider mistrzostw - Mattias Ekström, tym razem był dopiero piąty.

- Zaczęło się dobrze, regularnie byłem trzeci w kwalifikacjach za mocnymi Polo - powiedział  Mattias Ekström. - W półfinale nie poszło dobrze, co przełożyło się na start do finału, gdzie ruszałem z trzeciej linii. Będąc szczerym, zwycięstwo tutaj nigdy nie było w naszym zasięgu, ale podium owszem, jednak aby to osiągnąć wszystko musi pójść perfekcyjnie.

- Jestem teraz tylko cztery punkty za Kristofferssonem. W rallycrossie sytuacja może zmieniać się bardzo szybko. W trakcie weekendu można zdobyć 30 punktów. Wrócimy i będziemy atakowali podczas następnej rundy w Norwegii - dodał.