Elektryczny rallycross od sezonu 2020

śro, 8 listopada 2017 godz. 14:39:49 skomentuj rallycross

STARD

Napęd elektryczny i motorsport to połączenie, które nie wszędzie spotyka się z entuzjazmem. Ten rozwój jest jednak nie do powstrzymania.
 
Od 2020 roku planowane są również elektryczne mistrzostwa rallycrossowe i mówi się o dużym zainteresowaniu wśród producentów.
 
Tak dzieje się z Formułą E, gdzie z każdym sezonem przybywa producentów, dla których seria jest bardzo dobrą platformą marketingową.
 
Również promotor World RX chce przyciągnąć ich do swojego cyklu, planując E-Rallycross od sezonu 2020. Obecnie są prowadzone prace nad przyszłymi regulaminami technicznymi i formatem zawodów.
 
Część wyścigów będzie odbywała się przy obecnych mistrzostwach świata, a niektóre z nich będa stanowiły oddzielne imprezy. Regulaminy mają być gotowe na wiosnę przyszłego roku.

Chcąc jak najbardziej zadowolic kibiców, samochody będa dysponowały większą mocą niż obecne supercary. W rozmowach technicznych oprócz obecnych marek w World RX: Audi, Ford, Peugeot i Volkswagen, biorą również udział BMW, Jaguar, Nissan i Volvo.
 
Manfred Stohl i jego firma STARD już zbudowali elektryczny samochód rallycrossowy służący jako platforma do dalszych prac rozwojowych.