Ekström wycofał się z World RX

nie, 25 listopada 2018 godz. 16:56:01 skomentuj rallycross
Tagi: Ekstrom

Mattias Ekström | Fot. Audi Sport

Po drugim miejscu w Kapsztadzie i zdobyciu wicemistrzostwa świata Mattias Ekström poinformował, że kończy regularne starty w World RX. 40-letni Szwed odniósł 10 zwycięstw. W 2016 roku został mistrzem świata.

- Zawsze fajnie jest dotrzeć na podium - powiedział "Eki". - Z pewnością starałem się wygrać, ale myślę, że w tym roku zasłużyliśmy tylko na drugie miejsce za Johanem, który wykonał bardzo dobrą pracę. Dla mnie ten rok był inny niż poprzednie. Nie miałem odpowiedniego rytmu, jednak wiązało się to również z tym, że starałem się osiągnąć więcej niż mogłem.

Mam za sobą fantastyczne pięć lat jako kierowca i myślę, że na tę chwilę czas zamknąć ten rozdział, rozejrzeć się za nowymi wyzwaniami. Nie jestem w stu procentach pewny, co stanie się z zespołem. Poinformujemy o tym, jak tylko będziemy mieli jakieś informacje. Teraz czas się fajnie pożegnać.

Był to ważny rozdział w moim życiu. Pojedynki na torze bardzo mi się podobały. Najlepsze stoczyliśmy z Sébastienem (Loebem), bo te były najbardziej fair. Pojedynki z Petterem na początku też były fajne. Potem zrobiły się dosyć emocjonujące, ale to część ścigania. Fajnie jest zobaczyć tu wszystkich ludzi z mojego teamu. Gdy wiesz, że to ostatni raz, jest to coś specjalnego. 

Mattias Ekström | Fot. Audi Sport