Ekström lubi Estering

śro, 10 października 2018 godz. 10:39:28 skomentuj rallycross

fot. Audi

Już w najbliższy weekend – 13 i 14 października – Mistrzostwa Świata w Rallycrossie FIA zawitają do Niemiec. Dla kierowcy Audi Mattiasa Ekströma i dla całego teamu EKS Audi Sport, tor Estering w miejscowości Buxtehude jest miejscem wyjątkowym.

W roku 2017, właśnie w Buxtehude, Mattias Ekström wygrał niemiecką rundę Mistrzostw Świata w Rallycrossie, natomiast w roku 2016, na tym właśnie torze, za sterami Audi S1 EKS RX quattro zapewnił sobie tytuł mistrzowski jeszcze przed zakończeniem sezonu.

- To jedno z takich miejsc na mapie wyścigów World RX, z których mam najlepsze wspomnienia – mówi Szwed. - Tor Estering będzie miał zawsze specjalne miejsce w moim sercu.

Krótka, zaledwie 925 metrowa pętla robi na Ekströmie duże wrażenie. Zwłaszcza zakręt-agrafka tuż za startową prostą.  - Ten zakręt jest fantastyczny – wyjaśnia kierowca Audi. - Wchodzisz w niego z dużą prędkością, mocno pociągasz hamulec ręczny i dalej idziesz bokiem. To najbardziej widowiskowe miejsce na Estering i jedno z najlepszych w całej serii World RX.

Wiadomo już, że mistrzem świata 2018 został Johan Kristoffersson ze Szwecji, ale na dwie rundy przed końcem sezonu trwa zacięta walka o pozycję drugą. Mattias Ekström (Audi/204 punkty), Petter Solberg (Volkswagen/202 punkty), Andreas Bakkerud (Audi/200 punktów) i Sébastien Loeb (Peugeot/195 punktów) – oni mają chrapkę na tytuł Wicemistrza. - Wszyscy chcemy go zdobyć, ale ja jestem dobrej myśli, bo wiem, że w latach poprzednich Audi na Estering radziło sobie świetnie - podkreśla Bakkerud.