Eki zmienia klub - i dyscyplinę?

śro, 19 marca 2014 godz. 09:06:31 skomentuj rallycross
Tagi: Ekstrom

Mattias Ekström | Fot. AudiMattias Ekström, dwukrotny mistrz DTM, czempion STCC, trzy razy najlepszy w Race of Champions, przeszedł z SMK Dala do Finnskoga MK - klubu, w którym ojciec "Ekiego", Bengt jeździł w rallycrossie. Członkami klubu są m.in. Per Eklund i Peter Hedström.

Szef Finnskoga Motorklubb, Morgan Östlund powiedział mediom, że Ekström zamierza pójść w ślady ojca. Östlund liczy na start Ekiego w największej imprezie organizowanej przez klub, rundzie rallycrossowych mistrzostw świata w Höljes. Termin nie koliduje z DTM, podobnie jak siedem innych rund WRX. Plotki głoszą, że w Szwecji powstaje dla Ekströma Audi A1 kategorii SuperCar - i że Audi Sport uczestniczy w tym projekcie.

- Myślę, że Audi ma dobre samochody - oświadczył Ekström, pytany przez dziennik Värmlands Folkblad. - W naszym sporcie zawsze krąży dużo plotek. Faktem jest, że w tej chwili zaangażowanie w DTM zabiera mi prawie cały czas. Na dodatek mam w domu dwoje dzieci. Nie jest tak, że się nudzę. Rallycross nigdy nie zastąpi mi DTM, gdyby jednak pojawiła się interesująca opcja, wszystko jest możliwe. Lubię próbować nowych rzeczy. Życie jest za krótkie, żeby siedzieć w domu i oglądać telewizję. Zobaczymy, do czego to doprowadzi.

35-latek udanie zadebiutował w rallycrossie, w ubiegłym roku prowadząc Polo Marklund Motorsport w podwójnej rundzie GRC w Monachium. Dwukrotnie zajął piąte miejsce i wygrał jeden z wyścigów. Kontrakt z Audi wiąże Ekiego z DTM do końca obecnego sezonu.

Fot. Audi