Dziesięć zgłoszeń w GRC

pią, 28 kwietnia 2017 godz. 09:10:11 skomentuj rallycross
Tagi: GRC

Tanner Foust i Scott Speed | Fot. VW Motorsport

Na Memphis International Raceway rozpoczyna się siódmy sezon Red Bull Global Rallycross Championship. Pierwsza runda przyciągnęła dziesięć Supercars. Mistrz poprzednich dwóch edycji GRC, Scott Speed pozostał w Volkswagen Andretti Rallycross - podobnie jak Tanner Foust, czempion z 2011 i 2012 roku. Patrik Sandell dołączył do Chrisa Atkinsona w Subaru Rally Team USA. Miejsce Sandella w Bryan Herta Rallysport zajął Cabot Bigham, ubiegłoroczny mistrz GRC Lites.

Pierwszy na liście z numerem 00, Kanadyjczyk Steve Arpin reprezentuje Loenbro Motorsports - zespół braci Paula i Jona Leachów, dotychczasowych współwłaścicieli Loenbro Chip Ganassi Racing. Znany z wyścigów Rahal Letterman Lanigan Racing wchodzi do rallycrossu z Austinem Dyne'm. Honda Red Bull Olsbergs MSE przedstawiła nowy skład - do Sebastiana Erikssona dołączyli Mitchell deJong i Oliver Eriksson.

Tor wykorzystuje fragment 1,2-kilometrowego owalu, położonego 16 km na południe od Millington w Tennessee. Rallycrossowa pętla mierzy 1,9 km i posiada 11 zakrętów. Nawierzchnia jest w 82,7 % asfaltowa, w 17,3 % szutrowa. Joker Lap stanowi skrót pomiędzy zakrętami 6 i 10. Nie zapomniano o hopie, umożliwiającej 20-metrowe skoki.

Dzisiejszy program obejmuje czasówkę i pierwsze kwalifikacje. Na sobotę zaplanowano pozostałe dwie serie kwalifikacji, półfinały - i o 16.40 finał. Program uzupełnia runda GRC Lites z udziałem 11 kierowców.

Subaru Chrisa Atkinsona | Fot. subaru.com

Hondy na GRC | Fot. GRC

LISTA ZGŁOSZEŃ
00 Steve Arpin (CDN) Ford Fiesta ST
2 Cabot Bigham (USA) Ford Fiesta ST
14 Austin Dyne (USA) Ford Fiesta ST
16 Oliver Eriksson (S) Honda Civic
18 Patrik Sandell (S) Subaru WRX STI
24 Mitchell deJong (USA) Honda Civic
34 Tanner Foust (USA) Volkswagen Beetle
41 Scott Speed (USA) Volkswagen Beetle
55 Chris Atkinson (AUS) Subaru WRX STI
93 Sebastian Eriksson (S) Honda Civic

Tor w Memphis